Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

zad domowe gra

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-04 22:13
Autor Wiadomość
kirito1996
Temat założony przez niniejszego użytkownika
zad domowe gra
» 2013-03-03 23:05:33
Twoim zadaniem domowym jest napisanie prostej gry, która ma działać następująco:
1. Program losuje liczbę z przedziału od 1 do 1000.
2. Użytkownik zgaduje liczbę, która została wylosowana.
3. Jeżeli podana liczba jest za duża (za mała) gra wypisuje stosowny komunikat i powraca do kroku 2.
4. Jeżeli gracz trafi liczbę wylosowaną to progam kończy działanie, wypisując na ekran wylosowaną liczbę oraz liczbę 'strzałów', które oddał gracz.
Gra ma być zabezpieczona przed możliwością wprowadzenia błędnych wartości liczbowych.

nie wiem jak to zrobić :p 1. potrafię ale nie wiem żeby ta liczba ukrywała się pod napisem np x.
2. nie wiem dokładnie jak to zrobić wiem że tu będzie std::cin >> ...
3. jak bym pomyślał myśle że doszedł bym do tego :)
4. nie wiem kompletnie

zadanie z kursów to wiecie :) i jeżeli uważacie że powinienem to wykonać sam to spróbuje, kursy na poziomie 2 :) jak uważacie że sam mam to zrobić to podajcie tylko te podstawy które będe musiał użyć a jak już tu napiszecie kod to tak żebym musiał też coś przy tym zrobić i nabrał doświadczenia wiem że proszę o zbyt wiele ale bardzo bym prosił jak ktoś będzie miał trochę czasu. Spróbuje jeszcze jutro sam popracować nad tym może coś wykombinuje :) z góry thax

P-77637
mactec
» 2013-03-04 15:22:14
P-77654
kirito1996
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-04 16:35:34
ok rozumiem ale mógł byś podać co bede musiał użyć i te naliczanie bo tego nie zrobię chyba ;)
P-77667
usmiech
» 2013-03-04 17:39:03
Musze przyznac, ze fajnie to napisales :) Powiem tak, jesli piszemy np program do gry w kosci to najpierw rzuc kosci, a potem to samo sie  potoczy... Losowanie to funkcja rand,  popros uzytkownika o jego liczbe,  uzyj petli i gotowe :)
P-77673
usmiech
» 2013-03-04 18:52:56
A nawiasem mowiac to nie rozumiem dlaczego panowie administratorzy nie godzicie sie na wklejanie kodow, czy jak chcecie 'gotowcow' na tej stronce. Czesto wlasnie taki kod pomaga rozwiazac problem i zrozumiec jak i dlaczego cos sie dzieje....
Ja tez miewam problem i nie wiem jak go rozwiazac... Fakt, ze walcze tak dlugo az go rozwiaze, ale korzystam nieraz z pomocy angielskiego  odpowiednika Waszej stronki i tam dostaje odpowiedz. Nie bede pisal adresu tej stronki, bo na google mozna znalezc....

A my nie rozumiemy, dlaczego nie potrafisz kliknąć linka Edytuj i cały czas nabijasz posty - xevuel
P-77681
SeaMonster131
» 2013-03-04 18:56:45
Ale przez takiego gotowca niczego się nie nauczysz. Nie nauczysz się być samodzielnym. Ale niekiedy ktoś ma dobry humor i zarzuci gotowym kodem :)
P-77682
usmiech
» 2013-03-04 19:01:16
Wiesz doskonale, ze C++ to duzo wiecej niz kurs na tej stronce... Podanie gotowca na etapie nauki to nic zlego, a wrecz przeciwnie...Musze przyznac, ze czuje sie na tej stronce jak w szkole.... A chyba nie o to chodzi. No coz mamy chyba rozne podejscie do systemu nauczania :)
P-77683
xevuel
» 2013-03-04 19:08:14
@usmiech,
Kiedy wreszcie przestaniesz pisać nie na temat? Od offtopu masz temat o identyfikatorze 4756. Będę usuwał każdy następny Twój post niezwiązany z problemem.
P-77684
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona