Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

c++ od czego zacząć?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-18 22:28
Autor Wiadomość
dima0909
Temat założony przez niniejszego użytkownika
c++ od czego zacząć?
» 2013-03-08 16:19:39
Witam. Jestem zielony w programowaniu i wlasnie obecnie czytam "J.Grebosz - Symfonia C++ Tom 1, 2, 3 - 4th edition", czy to dobry wybor? jak sie uczyc by utrwalic wiedzie i dobrze oswoic? jakies zadania robic? cos kompilowac? czy narazie zająć się czytaniem tego? co proponujecie by sie łatwo i przyjemnie uczyć?
P-77931
DejaVu
» 2013-03-08 17:22:20
P-77933
crash
» 2013-03-08 18:45:12
P-77935
usmiech
» 2013-03-09 16:13:46
To dobry wybor, ale jesli znasz angielski to poszukaj na necie innych ksiazek, jest ich sporo za darmo. Poznasz podejscie do C++ innych autorow. Jesli nie znasz angielskiego to Grebosz w tym pomaga. Moja rada przepisuj kody , nie kopiuj.. Pozwoli Ci to zapamietac wiecej . Kolejna porada , nie czytaj za duzo, bo Ci sie pokreci. Przepisuj kody , jak najwiecej kodow. Wytrwalosci i powodzenia :)
P-77979
Chlorek
» 2013-03-10 11:50:38
Wiem, że teraz to i tak bez znaczenia ale osobiście bardzo chciałbym każdemu polecić książkę Stephen'a Prata "Język C++ Szkoła Programowania" wydanie VI, jest ona świetna dla każdego, tego kto uczy się "od zera" i dla tych którzy już coś wiedzą. Sam posiadam tą książkę i w porównaniu z innymi jakie przeglądałem i kupiłem to ta jest według mnie najlepsza. Wszystko jest dokładnie opisane, dużo kodów źrodłowych (w większości na koniec jakiegoś tematu mamy cały kod źródłowy). Opisano też trochę zagadnień ze standardu C++11, a są to rzeczy które warto wiedzieć.
To co mi się podoba w tej książce przede wszystkim dobre wytłumaczenia różnych problemów, a nawet to że o właśnie różnych problemach jakie można spotkać jest mowa. Oczywiście nie jest to książka, którą można tak po prostu przeczytać "od deski do deski", ma ona jednak te około 1200 stron, ale ze spisem treści można znaleźć zawsze wszystko to co nas interesuje. Tak więc polecam każdemu kto chce wiedzieć więcej, albo dopiero zaczyna naukę języka. Na koniec chcę jeszcze powiedzieć, że warto napisać jakiś program wykorzystując całą wiedzę jaką się z danego rozdziału wyniesie, taka nauka jest na prawdę efektowna, nie ma to jak świetna teoria z przykładami i odrobina własnej praktyki. I przyłączam się do zdania użytkownika crash - symfonia jest według mnie zbyt przereklamowana. Jeśli chodzi o "biblię C++" to książka Stephen'a Prata jest najlepszą jaką kiedykolwiek czytałem.
P-78045
sasa32010
» 2013-03-16 21:35:03
ja mam ksiazke stephena praty

mam 1303 strony ale jest bardzo dobra i mozna sie z niej wiele nauczyc

:-)
P-78578
usmiech
» 2013-03-18 22:28:31
Ja mam kilkanascie ksiazek, z tego tylko jedna fizycznie. Reszta z kompa /net, jesli nie znasz angielskiego to szkoda, bo tylko Grebosza mam po polsku/. Masz jedna i oki.. czytaj, ale nie za szybko i przede wszystkim pisz kody z ksiazki !!! Nie kopiuj i wklejaj , tylko pisz. Potem je zmieniaj i obserwuj co sie dzieje. Grebosz daje zadania do wykonania , wiec rob je. Nie przejmumj sie jak Ci nie wyjdzie. Ja 'walcze' az mi sie uda , z kazdym programem. Nieraz szukam pomocy w necie. Pisz kody i to jest najlepsze dla Twojego uczenia sie jak nie wychodzi, probuj nastepnego dnia od nowa.... W ten sposob sie uczysz :)
Komputer 'mysli' inaczej niz my ... i jak zrozumiesz tok myslowy kompa to zaczniesz wygrywac :)
P-78819
« 1 »
  Strona 1 z 1