Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Poszukuje kursu LUA po Polsku.

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-05 17:39
Autor Wiadomość
AbdulLacha
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Poszukuje kursu LUA po Polsku.
» 2013-03-15 13:31:19
Jak sama nazwa tematu wskazuje poszukuje kursu LUA po polsku.
Może być to kurs w pliku *.pdf lub na stronie.
Chodzi mi o taki kurs jak coś w stylu "Od zera do gier kodera".
P-78414
pekfos
» 2013-03-15 14:32:09
Najbardziej rozbudowany "kurs" to oficjalny manual (oczywiście nie po polsku).
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
Jeżeli odrzucałeś wyniki tylko dlatego, że nie były "w stylu 'Od zera do gier kodera'", to proponuję od razu rzucić programowanie, bo z takim podejściem do niczego nie dojdziesz.
P-78426
AbdulLacha
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-15 22:00:51
Ale zrozum co mi z tego że pobiorę np. ten kurs: https://sites.google.com/a/cs.uni.wroc.pl/epyon/kurs-jzyka-lua
Ja tam tylko sam kod zepsuty, nic nie wytłumaczone co jest co. Ja nie jestem jakimś <<removed>> jasnowidzem :O

C++ też się chce nauczyć i napewno będę korzystał z waszego kursu: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/24 bo jest on świetny, wszystko wytłumaczone lepiej niż w "Od zera do gier kodera" i właśnie taki sam kurs lua by mi się przydał jak wasz o C++.
P-78484
pekfos
» 2013-03-15 22:06:45
właśnie taki sam kurs lua by mi się przydał jak wasz o C++.
Problem w tym, że takiego pewnie nie ma.
P-78485
DejaVu
» 2013-03-15 22:11:13
Ja, zacny DejaVu zaprawdę powiadam Ci AbdulLacha-samie, że kultura jest cnotą na tym forum :P Staraj się używać słów ładnych i przyjaznych dla oka :) Będziemy Ci wówczas oddawać pokłony za to, iż szanujesz etykę naszego skromnego serwisu ;)
P-78486
Chlorek
» 2013-03-20 17:07:45
Temat ma już parę dni, ale chciałbym powiedzieć, że LUA jest bardzo szeroko pojęte. Mówiąc "szeroko pojęte" mam na myśli, że poza ilomaś tam funkcjami i bardzo prostą budową skryptu, który jest właściwie na tyle prosty, że i bez lepszego tłumaczenia można się połapać, zależnie od tego gdzie korzystasz ze skryptów LUA możesz mieć różne API. Nie chcę tu specjalnie krytykować, ale prędzej czy później i tak okaże się, że bez angielskiego ani rusz, nawet jeśli znajdziesz gdzieś jakieś podstawy po polsku to kiedyś natrafisz na problem, którego rozwiązania nie znajdziesz po polsku, wtedy pozostają anglojęzyczne dokumentacje i fora.
Poświęciłem chwilę i przejrzałem trochę internetu, wniosek jest krótki - znajdziesz kursy LUA po polsku, ale nic kompleksowego, jeśli chcesz to opanować na prawdę, wypada uczyć się z oficjalnego manuala.
P-78935
StuFfii
» 2013-04-02 23:50:22
@DejaVu

zacnego to masz avatara:-)

Ja sam uczyłem się LUA, i jeśli chodzi o pisanie gier to według mnie lepiej wybrać jave. Ale jak się chcesz nauczyć LUA to się ucz "bo nauka to do potęgi klucz"-nie pamiętam autora
P-79842
Mrovqa
» 2013-04-05 17:39:36
@StuFfii
Chyba nie widzisz sensu języków skryptowych... Większych gier nie ma sensu w nich pisać, bo takie języki niekoniecznie są szybkie (z założenia języki skryptowe mają być wysokopoziomowe, niekoniecznie wydajne). Grę możesz pisać w czym chcesz - C++, Java czy dowolnym innym języku + dorzucić do gry interpreter jakiegoś języka skryptowego (jak np. Lua) i pisać w nim np. AI. Sam CryEngine korzysta z Lua :)
P-79997
« 1 »
  Strona 1 z 1