Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie stron a programowanie -nie to czego oczekiwałem w technikum

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-17 22:23
Autor Wiadomość
Alan468
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tworzenie stron a programowanie -nie to czego oczekiwałem w technikum
» 2013-03-16 16:51:54
Witam,
Mam taki mały zgrzyt ,gdyż poszedłem do technikum informatycznego ,...i tak na pierwszym roku polubiłem programowanie (w szkole z programowania same 5 ...ale tam był Pascal ,C++ pomógł trochę).W tym roku wybieraliśmy specjalizacje ... i jednym słowem się załamałem bo nie było programowania (według mnie czegoś podstawowego),i musiałem wybierać pomiędzy:
-Grafiką Komputerową;
-Administracją Sieci;
-Bazami Danych;
-Tworzeniem Aplikacji i Stron Internetowych.
Wybrałem to ostatnie bo jest najbardziej zbliżone do programowanie (i jak widzę Excel'a/Blender'a to mnie krew zalewa:)).I chciałem się zapytać czy po tym konkretnym kierunku opłaca mi się iść na studia z programowania(a naprawdę zależy mi na tym),(jeśli ktoś zna jakieś w pobliżu Katowic/Bytomia będę wdzięczny zapodanie nazwy).I czy w przyszłości ,gdyby poszedł na te studia to mógłbym połączyć (w jakikolwiek sposób) C++/Pascal z HTML (ale to ciekawi mnie już teraz).
Przepraszam że troch gęgam ...,ale mnie to naprawdę boli :(
Pozdrawiam & Dziękuje Za Wszelką Odpowiedź :)
P-78537
Mrovqa
» 2013-03-16 18:53:38
Widać, nie wiesz jak co wygląda ;) Tego co wymagają w pracy od programisty na studiach nie znajdziesz. Jeżeli chcesz być programistą, to nawet mógłbyś po samym gimnazjum iść. Jeżeli chcesz w przyszłości programować zawodowo, to musisz się sam uczyć. Jeżeli chodzi o studia, to skoro ludzi po liceum przyjmują, dlaczego Ciebie mieliby nie przyjąć?
gdyby poszedł na te studia to mógłbym połączyć (w jakikolwiek sposób) C++/Pascal z HTML (ale to ciekawi mnie już teraz).
Yyyy... to jest kilka podstawowych rzeczy. Popatrz sobie na plan studiów i zobacz czego uczą. Te rzeczy akurat możesz sam się w miarę szybko nauczyć.
P-78563
Alan468
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-16 20:45:35
To w takim EA/Ubisoft'cie czy Microsoft'cie(od strony programowania) pracują ludzie po liceum (z jakimś tam X letnim doświadczeniem) ze specjalizacją mechatronik/cukiernik ... nie ,coś źle zrozumiałem.Przecież na stanowisko programisty nie przyjmą kogoś od tworzenia stron (bo to trochę nie poklei mi się wydaje) a to że ktoś w domu czy nawet na kursach się uczy to chyba nie jest jakoś specjalnie ważne.Ja szczerze mogę nawet  całemu światu ogłosić ,że lubię programować i czytać o nowościach i dowiadywać się nowych rzeczy ,ale czy pracodawca to uwzględni ... .
P-78570
jsc
» 2013-03-16 21:06:22
Jeśli umiesz o tym pisać, poznasz tam może jakieś sztuczki z pozycjonowania to zrób stronę, blog i będziesz miał za te parę lat dobrą reklamę, może załatwisz sobie "stypendium" własnej fundacji.
P-78573
akwes
» 2013-03-17 21:55:12
Tego co wymagają w pracy od programisty na studiach nie znajdziesz.
Oj tam, bez przesady. Ogólne otrzaskanie w informatyce się przydaje. Dodatkowo, chyba na wszystkich studiach uczą podstawowej sprawy jak jak programowanie równoległe. Jestem ciekaw czy Twoja implementacja singletona przewiduje wywołanie konstruktora przez dwa procesy w tym samym czasie ;>? Na studiach się tego uczy.

Do dużych corpo naprawdę ciężko dostać się bez inżyniera.

Fakt, faktem, należy się uczyć samem, tak dużo jak tylko się da.
P-78715
jsc
» 2013-03-17 22:23:37
Dodatkowo, chyba na wszystkich studiach uczą podstawowej sprawy jak jak programowanie równoległe. Jestem ciekaw czy Twoja implementacja singletona przewiduje wywołanie konstruktora przez dwa procesy w tym samym czasie ;>? Na studiach się tego uczy.

Hę?!
P-78725
« 1 »
  Strona 1 z 1