Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kurs C++/Poziom 1/Wybieramy środowisko pracy-Code::Blocks

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-17 16:51
Autor Wiadomość
MTPR
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kurs C++/Poziom 1/Wybieramy środowisko pracy-Code::Blocks
» 2013-03-17 16:48:11
Autor napisał:

Instalacja Code::Blocks - szybkie wprowadzenie
Instalacja Code::Blocks nie powinna sprawić Ci trudności o ile wybierzesz właściwą wersję instalacyjną. Zwróć szczególną uwagę przy pobieraniu paczki instalacyjnej, aby zawierała ona wcześniej wspomniany pakiet MinGW. Proces instalacji sprowadza się w sumie do uruchomienia instalatora, przeklikania go przyciskiem 'dalej' aż do pomyślnego zakończenia procesu instalacji.

Po zainstalowaniu aplikacji Code::Blocks konieczne jest ponowne uruchomienie komputera.

Jeżeli masz problemy z pobraniem Code::Blocks ze strony http://www.codeblocks.org/ bądź nie wiesz jaką wersję powinieneś zainstalować to możesz pobrać pakiet instalacyjny z naszego serwisu: codeblocks-10.05mingw-setup.exe.

Kolejnym etapem instalacji jest pierwsze uruchomienie Code::Blocks, podczas którego należy wybrać kompilator, który będzie wykorzystywany do tłumaczenia aplikacji z języka C++ do postaci kodu wykonywalnego, tj. aplikacji w postaci pliku exe. Do paczki instalacyjnej Code::Blocks został dołączony kompilator GNU GCC Compiler i ten też powinien zostać wybrany.

Kompilator domyślny zmienia się poprzez wybranie interesującej nas pozycji z listy, a następnie naciśnięciu przycisku Set as default. Nazwa domyślnie używanego kompilatora widnieje pod listą kompilatorów - patrz: zrzut ekranu poniżej.

---------


Nie byłem pewny, którą wersje wybrać dlatego skorzystałem z opcji drugiej, zainstalowanie pakietu z serwisu. Aplikację pobrałem i zainstalowałem razem z pakietem MinGW. Wszystko przebiegło szybko i sprawie, według zaleceń autora ponownie uruchomiłem komputer. Dalej mam niemały problem: przy pierwszym uruchomieniu Code::Blocks uruchamia się normalnie nie pytając mnie o nic.
A powinien chyba wyskoczyć komunikat o wyborze środowiska taki jak tu:
http://cpp0x.pl/!images/!manual/Pierwsze_uruchomienie_CodeBlocks.png

Od niedawna zainteresowałem się tym kursem dlatego zamierzam go pomyśle ukończyć ale najpierw pasuje coś z tym zrobić, pytanie co ? Lub czy da się ten sam komunikat wywołać w inny sposób np. poprzez menu.
P-78654
DejaVu
» 2013-03-17 16:51:35
Wejdź w opcje kompilatora i wybierz autodetect - ten problem często był opisywany na forum.
P-78655
« 1 »
  Strona 1 z 1