Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Organizacja kodu] Klasa studenta, a dodawanie przedmiotów

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-22 08:09
Autor Wiadomość
mentosso
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Organizacja kodu] Klasa studenta, a dodawanie przedmiotów
» 2013-03-21 22:52:48
Mam problem z programem, a dokładniej z konstruktorem klasy. Klasa student, wiadomo - imie, nazwisko, no i niestety dynamiczna tablica (w moim przypadku wektor), do której będzie trzeba wpisać przedmioty danego studenta. I tutaj moje pytanie - jak powinien wyglądać konstruktor, i jak wpisywać w tym przypadku 'przedmioty' (typu string) do wektora?
P-79105
Monika90
» 2013-03-22 08:09:38
Możliwości jest wiele, np.:

1. Nie przekazujesz przedmiotów do konstruktora, ale masz osobną metodę dodaj_przedmiot(), którą wywołujesz tyle razy ile trzeba, by dodać przedmioty do już istniejącego studenta.

2. Przekazujesz do konstruktora parę iteratorów i inicjalizujesz vector za pomocą tej pary.

3. Przekazujesz do konstruktora vector przez const-referencję i inicjalizujesz składową za jej pomoca.

4. Przekazujesz do konstruktora vector przez wartość i inicjalizujesz składową przez przeniesienie (std::move), (to mi się najbardziej podoba).

5. Konstruktor bierze argument typu std::initializer_list<std::string>, ale ilość przedmiotów musi być wtedy znana w czasie kompilacji, więc to mało elastyczne.

6. itd...
P-79109
« 1 »
  Strona 1 z 1