Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++ Builder 6] Okienka- rysowanie sinusoidy, funkcji logarytmicznej

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-20 10:18
Autor Wiadomość
kamyk9944
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++ Builder 6] Okienka- rysowanie sinusoidy, funkcji logarytmicznej
» 2013-04-17 18:05:16
Witam. Zupełnie nie wiem jak zabrać się za rysowanie tych dwóch funkcji. Mam pewien kod, który rysuje f. liniową i kwadratową, i działa on dobrze. Kolega polecił bym tylko zmienił dane i wzór w kodzie, ale nie wiem jak to zrobić w przypadku logarytmicznej bo nie wiem jak zapisać wzór log o podstawie a do X. Mam edity do których wpisuję dane i chcę aby to rysowało mi f logarytmiczną. Macie jakis kod, albo wskazówki jak to zrobić? a co do sinusoidy, to tam trzeba zamieniać cos na radiany? bo jak wiem to wzór na sinusoide to sin(x-p)+q. Mój cel to narysowanie właśnie takiego szalaczka (sinusoidy) ale nie wiem jak to zrobić. Liczę  na pomoc, o to nie jest tak że przychodzę tu i chcę kod. Męczę sie z tym od paru dobrych dni, ale nic z tego.  pozdrawiam!1
P-80730
pekfos
» 2013-04-17 18:07:49
bo nie wiem jak zapisać wzór log o podstawie a do X.
Podstawowe własności logarytmów się kłaniają..

to tam trzeba zamieniać cos na radiany?
Zależy. Jak masz na osi x radiany zamiast stopni, to nie musisz.
P-80732
akwes
» 2013-04-17 18:16:40
No pięknie. Masz gotowy kod, i nie potrafisz zmienić jednej linii kodu? Czyli prosisz nas o pomoc z gotowem, którego nie potrafisz użyć?

Hint: Znajdź miejsce obliczania pozycji rysowania na ekranie, i wprowadź stosowne zmiany. Wcześniej zapoznaj się z funkcjami sin() oraz log().
P-80735
kamyk9944
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-17 22:48:59
hehe to znaczy ja wiem jak wyglada logarytm i jak go uzyc ale nie wiem jak to zapisac w kodzie. :). Kod niby mam, ale jak wspomniałem do liniowej funkcji. Zmienialem wartosci ale czesto wystepuje blad (przy wykladniczej i logarytmicznej) log10 DOMAIN error i nie idzie zamknąć tego błędu. Natomiast w wykladniczej pow OVERFLOW error. )
@EDIT sprawdzilem jeszcze raz wykladnicza, i przy podaniu "a" 1,2,3 coś rysuje (nie dobrze), a jak się poda więcej niż 4 to overflow error
P-80778
pekfos
» 2013-04-18 15:21:27
wiem jak wyglada logarytm
czesto wystepuje blad (przy wykladniczej i logarytmicznej) log10 DOMAIN error
To w końcu wiesz, czy nie wiesz?
P-80787
kamyk9944
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-19 22:32:36
Dobra, uporałem się z tym wszystkim ale mam problem w rysowaniu. W logarytmie jak wpiszę wartosc i klikne narysuj to najpierw wywala blad Log sing error, a po kliknieciu OK rysuje wykres.
druga sprawa to f. wykladnicza. Im wieksze "a" podam tym wiecej tych kresek po prawej stronie. sam wykres rysuje sie dobrze ale te kreski bardzo nie ladnie wygladaja. http://i36.tinypic.com/os7in4.jpg
P-80850
pekfos
» 2013-04-20 10:18:57
Określ maksymalną wartość y i nie rysuj gdy y jest większe.
P-80855
« 1 »
  Strona 1 z 1