Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Przekształcenie programu strumieniowego na okienkowy

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-23 15:21
Autor Wiadomość
kys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Przekształcenie programu strumieniowego na okienkowy
» 2013-04-23 08:50:09
Która z dostępnych bibliotek w sposób szybki umożliwiłaby przekształcenie dużej aplikacji strumieniowej (kilkanaście tys. linijek kodu) na aplikację okienkową? Jest to w ogóle optymalne rozwiązanie, czy należałoby praktycznie napisać cały program od początku? Ważne jest również, by biblioteka była łatwa w użyciu oraz kompatybilna z innymi systemami operacyjnymi. Ew. zastanawiałem się nad zrobieniem głównego menu aplikacji, w którym po kliknięciu buttona otwierałaby się konsola systemowa z wybranym podprogramem, ale z tego co wyczytałem takie rozwiązanie nie jest zalecane (problemy z komunikatami o błędach). Doświadczenia z bibliotekami graficznymi nie mam (jedynie skonstruowałem graficzne menu w Virtual Studio i przeczytałem kurs Allegro).
P-81036
Bajt
» 2013-04-23 09:45:52
Polecenia w składni dla WinAPI w C++ są całkowicie inne niż w czystym c++. Więc raczej nie jest to wykonalne. Raczej musisz pisać go osobno dla WinAPI i dla konsoli.
P-81037
kys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-23 11:59:57
Dzięki :)
P-81040
pekfos
» 2013-04-23 15:21:24
Pozwoliłem sobie otworzyć, bo:
Polecenia w składni dla WinAPI
Kto tu powiedział cokolwiek o WinAPI? Autor tematu pyta o przenośną bibliotekę do GUI, a ty zakładasz, że wybierze akurat tą (nieprzenośną)?
Polecenia w składni dla WinAPI w C++ są całkowicie inne niż w czystym c++.
A ja myślałem, że C++, niezależnie od biblioteki, jest tylko jeden ;)
Więc raczej nie jest to wykonalne.
To jest wykonalne i nawet łatwe, o ile kod nie jest beznadziejny.
Raczej musisz pisać go osobno dla WinAPI i dla konsoli.
Tylko po co?
Która z dostępnych bibliotek w sposób szybki umożliwiłaby przekształcenie dużej aplikacji strumieniowej (kilkanaście tys. linijek kodu) na aplikację okienkową?
Każda, chociaż "szybko" to pojęcie względne. W każdym razie, całego programu nie trzeba przerabiać.
P-81055
« 1 »
  Strona 1 z 1