Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie prostego serwera HTTP w C++

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-04 23:23
Autor Wiadomość
rafalek8777
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tworzenie prostego serwera HTTP w C++
» 2013-05-04 07:57:12
Dzien Dobry :)

prosze Mnie konkretnie na cos naprowadzic :)

pisałem strony internetowe we wszystkich srodowiskach chyba raczej i zawsze mialem problem z konfliktem javy :(( pomyslalem sobie ze moze bym zrobil cos w C++ na tej zasadzie i prosze Mi powiedziec czy byloby to mozliwe ?? zeby normalnie cos uruchamiac z pliku .exe i zeby wygladalo jak strona internetowa jakies rozsuwane menu itd.. wiem ze trza by jakis kompilator do plikow i , ze czeka Mnie duzo nauki ale prosilbym o nakierowanie na cos konkretnego . Od czego moglbym zaczac co by bylo Mi potrzebne ??
P-81942
DejaVu
» 2013-05-04 09:02:54
Trzeba otworzyć port TCP na którym chcesz się łączyć przez przeglądarkę, a następnie na każde połączenie wysyłać odpowiedzi w postaci kodu html + kilkunastu bajtów, które mówią przeglądarce 'co z plikiem zrobić'. Niemniej jednak pisanie stron www w C++ jest słabym pomysłem.
P-81944
Admixior
» 2013-05-04 23:23:16
zeby normalnie cos uruchamiac z pliku .exe i zeby wygladalo jak strona internetowa
To po części nie zgadza się z tematem. "Tworzenie serwera http". To są 2 różne rzeczy.

Wyraź trochę się trochę jaśniej. Jeśli chcesz zrobić aplikacje (tak jak pisałeś) z rozwijanym menu... itd. To musisz umieć pisać gry i zrobić to na tej samej zasadzie, oraz umieć bawić się w wyrażenia regularne. Dane pobierać z serwera z jednego lub kilku plików. Jednak jest to słaby pomysł.
Bo:
1 - ty będziesz z tego korzystał (tylko)
2 - żeby ktoś ściągną aplikację (ze strony html) będzie się musiał bić z sumieniem czy nie wgra mu się wirus
3 - nikomu nie chce się ściągać specjalnej aplikacji żeby zobaczyć stronę internetową, po to jest html.

Natomiast jeśli chcesz zrobić serwer http to to już inna sprawa i nic nie poradzi na temat javy w przeglądarce.

A dodatkowo (w obu przypadkach) czekałoby cię wiele ciężkich godzin nad robieniem projektu i debugowaniem (nie licząc nauki)
P-82062
« 1 »
  Strona 1 z 1