Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

algorytm do pochodnych z notacji ONP

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-01 21:22
Autor Wiadomość
RayTango19
Temat założony przez niniejszego użytkownika
algorytm do pochodnych z notacji ONP
» 2013-05-11 14:44:52
Problem jest na pewno bardzo skomplikowany .Chce zrobić algorytm który oblicza pochodną z notacji ONP która obejmuje także funkcje trygonometryczne area itd . Algorytm konwersji i obliczania takiego równania dawno już zrobiłem .Chciałbym zrobić algorytm który szuka miejsca zerowe z pewnego przedziału (x1,x2).Musiałbym sprawdzić w którym miejscu pochodna wynosi zero.I w ten sposób chce szukać miejsc zerowych .Ten problem został już dawno rozwiązany bo istnieją programy do takich rzeczy .Tylko taki algorytm nie jest ogólnodostępny . Co uważacie na ten temat ? Czy mam sobie odpuścić z tym ? :D Nie da się tego zrobić tak po prostu w forze bo program się zawiesza . Dlatego w ten sposób kombinuje .
P-82658
DejaVu
» 2013-05-21 08:27:12
Być może źle definiujesz problem. Algorytmy do wyznaczania miejsc zerowych również istnieją. Podobny problem: http://pl.sci.matematyka.narkive.com/yvbo9CFu/pochodna-symboliczna-onp. Na Twoim miejscu skupiłbym się przede wszystkim na znalezieniu stricte matematycznego sposobu rozwiązywania zadań, a dopiero później przekładał te kroki na aplikację.
P-83475
RayTango19
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-28 13:32:43
Zawsze zabieram się od matematycznego sposobu rozwiązania algorytmu .To mi żadna nowość .Inaczej się nie da . Program mam już stworzony .Po prostu chciałem dać te miejsca zerowe jako dodatkową opcję . W tym linku nic nie ma czytałem już to kiedyś . Moj algorytm zeby obliczył jakąś wartość za każdym razem oblicza z konwersji ONP dla danego. Dlatego w pętli for która wyszukuje if rowne 0 ,program mi się zwiesza . Dlatego tak kombinuje .
P-84172
DejaVu
» 2013-05-31 18:37:52
Jeżeli program Ci się zawiesza to znaczy, że powstają w trakcie obliczeń takie wartości, że jakaś pętla while w Twoim kodzie zawsze ma warunek spełniony przez co uzyskujesz pętlę nieskończoną. Innymi słowy: masz błąd w napisanym algorytmie, skoro na kartce potrafisz poprawnie policzyć wynik, a Twój program się zawiesza (ale się nie wysypuje).
P-84510
RayTango19
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-01 16:47:13
niee hehe on się nie zawiesza .Tylko mi się zatrzymuję na jakiś czas testowałem działanie w konsoli .Po prostu jak ma obliczyć dla 100000 wynikow bardzo długo to robi .Ten algorym dla kazdego wyniku od nowa oblicza ze stosu  . moze jakby ten Onp daloby sie przepisac na gotową formę jakoś .Nie było by takich złożoności .
P-84545
pekfos
» 2013-06-01 16:51:38
100k to dość dużo, ale z pewnością da się to zoptymalizować. Bez kodu nic nie poradzimy.
P-84547
DejaVu
» 2013-06-01 21:22:30
Ja bym stawiał, że jak byś zaokrąglił obliczenia np. do 6 miejsca po przecinku to by dużo szybciej program działał :P
P-84588
« 1 »
  Strona 1 z 1