Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[PHP/SQL] Dodawanie wartości z jednej tabeli do drugiej

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-12 16:45
Autor Wiadomość
Giedzu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[PHP/SQL] Dodawanie wartości z jednej tabeli do drugiej
» 2013-05-12 16:45:54
Witam, mam taki problem jak w tytule. Mianowicie, piszę sobie bloga, mam opcję dodawanie postów i wiadomo mam bazę danych w niej 2 table, pierwszą z nich to 'posts':

-id
-tekst
-tytul
-autor
-data

A druga to 'comments'

-id
-id2
-tekst
-autor
-data

Tabele są bardzo podobne, ale o co chodzi? Chodzi o to że jak mam posta, i "wejdę w niego" po konkretnym id to mam możliwość skomentowania go, to też mam zrobione. Ale nie wiem jakie zapytanie utworzyć aby podczas dodawanie komentarza ID z tabeli 'posts' było kopiowanie do ID2 z tabeli 'comments'. Potrzebne jest mi to aby wyświetlać komentarze z tym ID z tabeli 'posts' pod właśnie tym postem o tym ID. Myślę że w miarę jasno wytłumaczyłem, tutaj dam kawałek mojego zapytania które dodaje mi do tabeli 'comments' właściwe dane ale bez tego ID z tabeli 'posts'. Nie wiem jak się odwołać konkretniej do tamtej tabeli próbowałem dużo, czytałem na forum ale nic nie wymyśliłem. Prosiłbym o pomoc.

#EDIT
Dodam jeszcze że udało mi się zrobić tak aby to ID z tabeli 'posts' dodawało się ale z poziomu index.php a nie dodaj_komentarz.php ale wtedy używam w zapytaniu UPDATE i wszystkie komentarze mi się wypełniają tymi samymi danymi, ale to ID które chciałem mi się zgadza:

Kawałek z dodaj_komentarz.php:

$id = $_GET['id'];
@mysql_query("UPDATE comments SET tekst = '$tekst', author = '$author', data = '$data' WHERE ??");

I w miejscu ?? nie wiem jaki dać warunek żeby dodało autora i inne dane do tego konkretnego rekordu z tym ID...

Tutaj mam właśnie formę na dodanie komentarza i dodanie tego ID:

Kawałek z index.php


//forma na dodanie komentarza
echo "<form action='dodaj_komentarz.php' method='post'>
Treść komentarza: <br><input type='text' class = 'textbox' name='tekst' /><br />
Podpis: <br><input type='text' class = 'textbox' name='autor' /><br />
<input type='submit' class = 'button' value='Dodaj komentarz' />
</form>";


$query  = "INSERT INTO comments(id2) SELECT id FROM posts WHERE id = ' ".$id." '";
$result = mysql_query($query)
or die("Query failed");
mysql_free_result($result);



#EDIT
Udało się w formularzu dałem

echo "<form action='dodaj_komentarz.php?id=" . $row["id"] ."' method='post'>
i miałem dostęp do tego ID.

Zamykam temat.
P-82799
« 1 »
  Strona 1 z 1