Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Praca dla maturzysty na stanowisku programisty - Pytanie

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-20 17:07
Autor Wiadomość
kamil1338
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Praca dla maturzysty na stanowisku programisty - Pytanie
» 2013-05-20 14:03:59
Witam wszystkich serdecznie, interesuję się informatyką a szczególnie programowaniem w C++. Od października zamierzam iść na studia informatyczne na Politechnikę Poznańską. Naczytałem się troszeczkę wypowiedzi osób, które skończyły te studia i nie mogą znaleźć zatrudnienia bo przyszłym pracodawcom zależy bardziej na doświadczeniu niż samej wiedzy teoretycznej.

Planując swoją przyszłość na najbliższe kilka lat bardzo utknęły mi w pamięci wypowiedzi internautów z różnych forów. Planuję iść na zaoczne i spróbować znaleźć pracę jako programista(lub osoba chcąca zostać programistą) za minimalną stawkę w jakimś przedsiębiorstwie/firmie. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że angielski umiem na poziomie średnim lecz wiem, że jest mi on potrzebny i cały czas się go uczę. Przeczytałem oba tomy Thinking in C++. Moja wiedza z programowania kończy się na konsoli. W szkole miałem styczność trochę z VC++. Miałem też styczność z Pythonem. Aktualnie czytam książkę Niezbędnik programisty. Linux. Jestem raczej samoukiem, w szkole niczego o programowaniu się nie nauczyłem. Za dwa dni podejdę do matury z informatyki(PP), a w czerwcu bronie tytułu technika informatyka. Potrafię również bardzo dobrze obsługiwać Worda, Excela. Przeszedłem kurs IT Essentials firmy CISCO.

Czy jest w ogóle jakaś szansa abym został przyjęty gdziekolwiek? Gdzie mogę nabyć tak potrzebne doświadczenie? Wiem, że dużo będzie zależeć od tego jak dobrze się sprzedam na np. rozmowie kwalifikacyjnej. Wiem też, że pracodawcom zależy na tym aby pracownik miał chęci, zapał i był kreatywny. Zawsze można wysłać pracownika na jakieś szkolenie lub coś w tym rodzaju.

Wiem, że znajdują się tutaj osoby znające realia tego zawodu i chciałbym aby dały mi jakieś wskazówki. Czekam na odpowiedz.
P-83406
pekfos
» 2013-05-20 14:24:02
Pisz programy, potem pisz lepsze programy a na koniec (dla odmiany) pisz więcej programów. Wiedza teoretyczna jest niezbędna, ale bez praktyki i doświadczenia nic Ci po niej.
P-83410
polkom21
» 2013-05-20 15:16:52
Życzę powodzenia na maturze z informatyki. Też w tym roku piszę maturę i też zabrałem się za informatykę.
P-83424
kamil1338
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-20 17:07:16
dzięki, nawzajem :)
P-83434
« 1 »
  Strona 1 z 1