Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] - projektowanie gry

Ostatnio zmodyfikowano 2009-06-15 00:37
Autor Wiadomość
vobis19pl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] - projektowanie gry
» 2009-06-14 12:54:20
Witam!!
Mam problem z zaprogramowaniem gry w allegro!!.
Czy jest ktoś na tym forum tak miły,że mógłby mi podać swoje projekty wraz z udostępnionym kodem??Nie mogę nauczyć się programować a z okazji ,że zbliżają się wakacje chciałbym napisać grę!!!
Czy może mógłby mi podać ktoś stron(e)y w której zawarte są wszystkie informacje na temat właśnie programowania gier 2D??
Dziękuje i pozdrawiam!!
P-7682
pekfos
» 2009-06-14 12:58:41
zaprojektuj tę grę a rozwiązania same przyjdą jeśli znasz allegro i C++

//edit:

programowanie to także i umiejętność użycia swojej wiedzy.
jeśli napisałeś już dużo programów to masz jakieś doświadczenie.
jak nie wiesz w ogóle jak to napisać to nie bierz się za
pisanie tej gry bo zmieni się ona w nieudany i niedokończony
projekt.
P-7683
vobis19pl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-06-14 13:02:45
A jakie biblioteki są potrzebne by napisać gierke 2D??
Oprócz oczywiście allegro.h??

Widzisz wszystkie te kursy zmierzają do nauczenia się programowania dużych programów!!
A ja mam zamiar iść do liceum informatycznego i tam sie nauczyć pisać bardziej złożone programy!!
Uczęszczam do 2 gimnazjum i tam nie miałem jeszcze rekurencji czy logiki!!
Dlatego wszystko przychodzi mi trudniej,ale staram się napisać fajna gierke by dostać się na staż bo myślę ,że właśnie informatyka mnie "kręci"!!
P-7684
pekfos
» 2009-06-14 13:06:17
wystarczy allegro
P-7685
vobis19pl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-06-14 13:12:09
Chodzi mi też o kolizje,tła itp.
A nie wiem dokońca czy allegro wykorzystuje zmienne itp!!Więc proszę o pomoc!!
P-7686
pekfos
» 2009-06-14 14:20:04
zależy jakie zmienne

//edit:

strona o programowaniu (w tym gier)
P-7689
DejaVu
» 2009-06-14 18:58:16
Ja Ci powiem tak: piszesz, że potrzebujesz pomocy. Zakładasz temat "C++, Allegro- pomocy". Pytasz się o wszystko naraz o co się da. Jeśli masz problemy z programowaniem Allegro to najwyraźniej nie masz podstaw programowania C++. To w jaki sposób piszesz odbieram, że masz do nas pretensje o to, że sobie nie radzisz i nie dostajesz dokładnie rozwiązania na tacy tego co chcesz osiągnąć. Kto Ci powiedział, że będzie łatwo? Pisanie gier wymaga nie tylko znajomości języka C++. Wymaga przede wszystkim myślenia, samodzielności i dużego samozaparcia. Do tego dochodzi jeszcze algorytmika i matematyka (podstawy trygonometrii).

Ja bym ten temat usunął najchętniej, bo pożytku z niego w przyszłośni nie będzie miał nikt poza Tobą. Zostawiam go jednak, ponieważ nie chcę być odebrany negatywnie przez Ciebie czy jakiegokolwiek innego użytkownika.
P-7708
vobis19pl
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-06-14 23:21:26
Nie,źle mnie mnie pan zrozumiał.
Kurs zamieszczony na tym portalu jest bardzo użyteczny,lecz dalsze lekcje wymagają
coraz większej wiedzy na temat matematyki,fizyki -wiem że własnie na tym opieraja się jezyki programowania.Lecz ja teraz będę w 3 gimnazjum i tam zapewne naucze się
właśnie tej logiki itp.Tylko teraz z okazji zbliżających się wakacji chciałbym ułatwić sobie późniejszy start w liceum/technikum!!
Mam właśnie 2 miesiące wolnego i szczerze mówiąc nie chciałbym ich zmarnować na bezsensowne granie w Gothic'a:)
A wiem,że Ci dobrzy programiści siedzą całymi dniami i szukają jakichś informacji na 150 stronie w google:)i niezwracają na takie kursy w których jest napisane:
"dane są po to by..." i tutaj są moje prośby.
Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i proszę o wybaczenie:)
P-7714
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona