Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[html, php] Zmiana nazwy nagłówka - zrobione :P / indeksowanie stron

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-27 19:24
Autor Wiadomość
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[html, php] Zmiana nazwy nagłówka - zrobione :P / indeksowanie stron
» 2013-05-27 18:50:25
Witam ponownie.
Nie wiem w sumie czy to pytanie zahacza o pehapa, czy można to rozwiązać tylko w HTML'u. Mianowicie wkurza mnie nieco, że za każdym razem widzę w nagłówku przykładowo:
www.jakaś_witryna/strony/przykładowa_stronka.php
. Wiadomo, można sobie  łatwo dodać tytuł strony w znanych i kochanych znacznikach
<title>
, ale czy można zmienić to, co nam się wyświetla w karcie, żeby przykładowo było o tak:
www.jakaś_witryna/przykładowa_stronka.php
? Niezależnie od położenia, katalogów et cetera?
P-84103
SeaMonster131
» 2013-05-27 18:55:39
Niech przykładowa_stronka.php zawiera include do innych stron. Wtedy adres będzie wyglądał np tak:
www.jakaś_witryna/przykładowa_stronka.php?page=1
.
P-84105
xevuel
» 2013-05-27 18:55:54
czy można zmienić to, co nam się wyświetla w karcie, żeby przykładowo było o tak:
www.jakaś_witryna/przykładowa_stronka.php
?
Co masz na myśli przez "wyświetlanie w karcie"?
P-84106
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-27 18:58:14
Hmmm... Jest to jakieś rozwiązanie... Czyli podejrzewam, ze nie da się tego zrobić w
<head>
 jako jakiś parametr (o ile można tak powiedzieć) znaczników
<meta>
?

@Up Dajmy na to w chromie - znacznik
<title>
 Wyświetla mi jakąś tam nazwę, opis stronki, cokolwiek, a ja mam na myśli adres strony. To chciałbym w jakiś sposób zmienić...

@Down Brzmi fajnie... Nawet nie wygląda to na trudną zabawę :) (oczywiście nie grzebiąc zanadto :D )
P-84107
m4tx
» 2013-05-27 19:09:29
Można to też fajnie za pomocą plików .htaccess zrobić. Zresztą, nie tylko to - również różne inne fajne bajery :)
Można też skryptami JavaScript to zmienić jak się nie mylę - ale tego nie radzę, one nie gwarantują, że będzie to działać.
P-84108
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-27 19:24:52
I tym sposobem doszedłem do nowego wniosku - trzeba od fundamentów przebudować moją i tak lipną stronkę :D
W każdym razie dzięki, dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy i wpadłem na parę pomysłów. No nic, do roboty :P

Chyba po bożemu zamknę temacik :)

//Edit A jednak się rozmyśliłem :D Nie chcę zakładać kolejnego tematu :P Mam inne pytanko: Jak w miarę łatwo można indeksować poszczególne strony? Jak już napisałem, chcę przebudować stronę, ale nie mam pełnego pomysłu jak się za to zabrać :P

//Edit2 No to widzę, że ten temat to już bardziej złożone zagadnienie, bo nikt nic nie mówi :D
P-84113
« 1 »
  Strona 1 z 1