Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kompilacja i działanie programu - graficzne zobrazowanie kolejności wykonywanie kodu źródłowego

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-24 14:49
Autor Wiadomość
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kompilacja i działanie programu - graficzne zobrazowanie kolejności wykonywanie kodu źródłowego
» 2013-06-12 22:03:03
Witam,

Kożystam z Code::Blocs. Czy jest w tym programie (lub innym) możliwość prześledzenia (zobrazowania graficznego), w jaki sposób (kolejność) w trakcie kompilacji, program przeskakuje z komendy na komendę (funkcję, zmienną, cokolwiek).
Chodzi mi o to, że dosyć często po skompilowaniu konsola jest czarna, a procek zasuwa na 100%. Zazwyczaj, jakas pętla jest źle zrobiona i  biedak nie może się wydostać. Odszukanie takiej drobnostki (np. znak <, zamiast >) bywa czasochłonne i wkurzające.
Da się jakoś zobaczyć jak komp, program (czy co tam jest właściwe) skacze po kodzie?

Nawet przy nieudanej kompilacji może się to okazać pomocne.

Pewnie gdzieś już takie tematy są, jednak nie potrafię tego nawet dobrze opisać, a tym bardziej odszukać ;/
Będę wdzęczny za info :)


ps
Przepraszam za tak beznadziejlnie dluuuugi temat. Chcialem by obrazaowal tematyke, jednak trudno mi to opiasc. Jak ktos ma wizje moze zmienic, by byl przystepniejszy.
P-85452
pekfos
» 2013-06-12 22:08:43
To się nazywa debugowanie.
P-85454
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-12 22:14:19
Ups, chyba wyszedlem na wieszkego osla, niz mysalem XD
Czas o tym poczytac :D .
Dziękuję za informacje :)
P-85457
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-24 14:44:30
Gdzie znajdę opis działania debugowania w Code::Blocks?
W kursach nie znalazłem. Jest jakieś info w języku polskim?
P-92601
DejaVu
» 2013-09-24 14:49:02
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

http://wiki.codeblocks.org​/index.php​?title=Debugging_with_Code::Blocks
P-92604
« 1 »
  Strona 1 z 1