Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[PHP] Uploadowanie plików - UPLOAD_ERR_NO_TMP_DIR

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-17 22:03
Autor Wiadomość
seprob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[PHP] Uploadowanie plików - UPLOAD_ERR_NO_TMP_DIR
» 2013-06-16 18:20:56
Chcę aby mój skrypt PHP przesyłał pliki na dysk. Jednak za każdym razem otrzymuję błąd "UPLOAD_ERR_NO_TMP_DIR". Zmieniałem już wartość zmiennej upload_tmp_dir w pliku php.ini, a także sprawdzałem prawa dostępu do katalogu i za każdym razem jest to samo.
P-85702
xevuel
» 2013-06-16 18:57:06
Czy jesteś całkowicie pewny, że zmieniłeś właściwy php.ini? Pytanie może zgoła bez sensu, ale niektóre instrukcje zainstalowania PHP pod Windowsem mówią o zduplikowaniu php.ini i wstawieniu jednego z nich do katalogów systemowych.
P-85704
DejaVu
» 2013-06-16 22:10:06
wywołaj funkcję php_info(); w swoim skrypcie i sprawdź na jaki katalog wskazuje temp dir.
P-85711
seprob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-17 14:58:49
DejaVu, to już zrobiłem wcześniej. Z tym, że wynik podaje dwie zmienne: "Configuration File (php.ini) Path" o wartości "C:\Windows" i drugą "Loaded Configuration File" o wartości "C:\Program Files\PHP\php.ini", którą właśnie zmieniam. W katalogu, który jest wartością tej pierwszej nie znajduję pliku php.ini.

xevuel, powinienem stowrzyć plik php pod ścieżką "C:\Windows"?
P-85733
seprob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-17 21:57:14
Ok. Teraz jest problem z tym, że nie można skopiować pliku do docelowego katalogu. Wartość zmiennej
$_SERVER["DOCUMENT_ROOT"]
 to
C:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs
. Wywołanie
move_uploaded_file($_FILES['item_image']['tmp_name'], $location)
 zwraca fałsz gdzie zmienna location posiada wartość
\\katalog_docelowy\\".$image_filename
. Zmieniałem backslash na slash, usuwałem z początku i dalej nie może się skopiować. Sprawdzałem również prawa dostępu do katalogu.
P-85755
xevuel
» 2013-06-17 22:03:50
If filename is a valid upload file, but cannot be moved for some reason, no action will occur, and move_uploaded_file() will return FALSE. Additionally, a warning will be issued.
Włącz sobie zatem wyświetlanie ostrzeżeń. Sprawdź również, czy wywołanie funkcji rename w celu przeniesienia dowolnego pliku do tego katalogu powiedzie się.
P-85757
« 1 »
  Strona 1 z 1