Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak stworzyć plik instalacyjny .msi

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-19 23:14
Autor Wiadomość
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak stworzyć plik instalacyjny .msi
» 2013-06-18 19:52:42
Hey ho.

Po roku nauki i progrmaowania moja aplikacja w koncu pieknie smiga i to nawet na wielu wersjach Windowsa.
Teraz pojawwia sie pytanie, jak ja zainstalowac na pc uzytkownika.

To dosc prosta aplikacja, potrzebujue tylko skopiowania  kilku plikow do wybranego przez uzytkownika folderu, kilka wpisow w rejestrze (zaleznych od wybranego folderu instalacyjnego) oraz jakis wpis do:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{xxxx} zeby Windows wiedzial ze ma taka aplikacje i jak ja odisntalowac (wlasnie nie chodzi tylko o instalke ale i o deinstalke)

Szperalem troche po internecie ale choc jest tego wiele i wiele aplikacji, zadnej nie udalo mi sie uzyc..
Chcialem uzyc czegos standardowego jak Windows Installer 4.5 ale on sie nawet zainstalowac nie chcial u mnie... pozatym nie wiem czy w nim wlasnie cos takiego mozna zrobic...

dodam tylk oze jest to Win32 aplikacja stworzona w Visual Studio 2012 Express.

Czy ktos ma jakas podpowiedz, jak sie wogole takie rzeczy robi?

dzieki
b.


P-85798
MrPoxipol
» 2013-06-18 20:07:25
P-85799
m4tx
» 2013-06-18 20:15:24
Nullsoft Scriptable Install System.

A tak swoją drogą - bardzo Ci zależy na pakiecie MSI? Zadowoli Cię zwykły instalator w EXE?
P-85801
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-18 21:43:01
@MrPoxipol - tego jeszcze nie instalowalem... zaraz zalukam.

@m4tx, Moze byc i Exe'k, pomyslalem ze MSI "profesjonalniej" wyglada lol..
a co do Nullsoftu to za twoja porada zrobilem wlasnie drugie podejscie i wyglada obiecujaco. Wczesniej jak odpalilem po instalacji to bardziej to wygladal jak jakas reklama czegos z linkami na inne strony niz "profi" program ale jak teraz wlaczylem przyklad to calkiem calkiem sie zapowiada, stary poczciwy winamp. Pobawie sie i pewnie dam znac za kilka godzin. dzieki!!!!
.
P-85803
m4tx
» 2013-06-18 22:05:58
Co do MSI - praktycznie wszystko można znaleźć w Google tak naprawdę :)
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

Tutaj jeden z ciekawszych linków: How to make an MSI that simply wraps an EXE file - Stack Overflow.
P-85805
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-19 23:14:24
Inno Setup wymiata!

fajne jest w nim to ze na samym poczatku nie trzeba praktycznie nic wiedziec o tworzeniu installek wiec nie zniecheca. Bardzo podstawowa instalke mozna wykonac przez wizard ktory sam wytworzy nam poczatkowy skrypt ktory pozniej mozemy modyfikowac i dodawac "niestandardowa" konfiguracje dowolnie. Biblioteka Inno Setup tez calkiem niezla:
 http://www.jrsoftware.org/ishelp/index.php

a oprocz tego sporo przykladow na necie i w samym programie, w kilka godzin mozna zrobic wypasiona instalke.
Mozna nawet sobie popisac w pascalu ale do stworzenia calkiem zaawansowanej instalki pascal scripting wcale nie jest potrzebny.
Polecam

co do Nullsoft Scriptable Install System to przyznam sie ze za wiele nie probowalem ale wydaje sie byc mniej intuicyjny i bardziej "manualny" co uwazam dla wiekszosci bedzie malo pozadana rzecza.


Dzieki za podpowiedzi.
b
P-85842
« 1 »
  Strona 1 z 1