Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML 2.0] Blokowanie niektórych klawiszy przy wciśnięciu innych

Ostatnio zmodyfikowano 2013-07-02 20:15
Autor Wiadomość
rafixxx25
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML 2.0] Blokowanie niektórych klawiszy przy wciśnięciu innych
» 2013-06-30 20:09:21
Witam!

Natrafiłem na ów problem w moim programie z użyciem tej biblioteki. Klawisze obsługuję za pomocą
if( sf::Keyboard::isKeyPressed( sf::Keyboard::"Key" ) )
 Przykładowo:
- wciskając lewą strzałkę oraz niemal dowolną literę nie działa obsługa klawisza "f", "]", "=" oraz prawdopodobnie kilku innych.
- wciskając na raz "b","n","m" nie działa chyba żadna inna litera
- wciskając na raz "v","b","n" działa klawisz "d" oraz "w", a nie działa np: "a"
Wydaje mi się to dosyć dziwne, ponieważ nie ma jakiegoś limitu np: max 3, 4 klawisze na raz, lecz przy konkretnych kombinacjach to się dzieje.
Czym to może być spowodowane?
- obsługa klawiatury przez bibliotekę SFML 2.0?
- obsługa klawiatury przez system/sprzęt?
- zasada działania tej konkretnie klawiatury?
Czy istnieją sposoby na obejście tego(oczywiście nie mówię tutaj o zmianie klawiszologi - będzie to ostateczne wyjście, w którym i tak trzeba będzie przetestować większość konfiguracji)?
P-86651
akwes
» 2013-06-30 20:17:27
Tak, w zależności od klawiatury jest limit ilości wciśniętych przycisków jakie potrafi ona obsłużyć.
P-86654
Mrovqa
» 2013-07-02 14:40:07
Zjawisko to się zwie ghostingiem. Pamiętam dobrze jak dawno temu próbując grać w 4 osoby w pewną grę, gdzie każdy miał 2 klawisze dla siebie występował ten efekt (zazwyczaj inni gracze wciskali wszystkie klawisze, by pewna osoba nie zebrała bonusu xD). Wprawdzie zależy to od sprzętu, ale takie przeciętne klawiatury obsługują bodajże 4-6 klawiszy jednocześnie (przynajmniej te starsze); czasami jak naciśnie się za dużo klawiszy naraz to (przynajmniej windows) wydaje nieprzyjemny dźwięk. Osobiście mam klawiaturę z antyghostingiem i mogę jednocześnie nacisnąć 26 klawiszy -- ciekawe kto tyle wykorzysta :P (MS Sidewinder x4)
P-86804
rafixxx25
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-02 20:15:21
Ok, dzięki za odpowiedzi.
Przeszkadza to dosyć w graniu kilku osób na jednej klawiaturze :/
P-86824
« 1 »
  Strona 1 z 1