Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Java i jej nauka z kursów Internetowych

Ostatnio zmodyfikowano 2013-07-26 20:20
Autor Wiadomość
Nowicjusz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Java i jej nauka z kursów Internetowych
» 2013-07-26 19:59:06
Mam pytanie do osob programujacych w javie badz uczacych sie. Czy wszystkie kursy dot. javy zaczynaja sie od kilku lekcji wprowadzenia do zmiennych, operatorow, class i nastepnie jest szybkie przejscie do GUI ? Czy wlasnie to jest programowanie w javie ?

Pytam sie poniewaz jak sie uczylem c++ to ani razu nie bylo wspomniane o win api, caly czas pisalo sie cos pod konsole.
P-88871
m4tx
» 2013-07-26 20:20:05
Ano, prawda jest taka, że w Javie z reguły nie robi się konsolowych aplikacji. Niemniej jednak zauważ, że nikt Ci przecież nie narzuca konkretnego toku nauki - możesz sobie zostawić GUI na sam koniec, możesz zacząć programowanie w C++ od GUI, etc :) Warto też zauważyć że WinAPI jest dość trudną do nauczenia biblioteką; można ją porównać do Assembly - w gruncie rzeczy wszystko jest proste, ale ciężko jest wszystko zapamiętać. Do C++ też jest wiele prostych bibliotek do GUI (jak np. moje ulubione GTK+) i można się go nawet uczyć równolegle z samym C++.

Odpowiadając na pytanie: możesz się uczyć czego Ci się żywnie podoba :) Chociaż ja bym najpierw proponował poznać choć podstawowe techniki (interfejsy takie jest
List
, czy
Map
) programowania w Javie zanim się zabierzesz tak naprawdę za GUI.
P-88874
« 1 »
  Strona 1 z 1