Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] Dźwięk & minimalizacja

Ostatnio zmodyfikowano 2009-07-08 22:25
Autor Wiadomość
malan
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] Dźwięk & minimalizacja
» 2009-07-08 18:07:59
Witam. Zacząłem bawić się w allegro i nie mogę sprostać dwóm problemom. Mianowicie:

1. Kiedy odtwarzam jakiś dźwięk i zminimalizuję program to dźwięk się jakby zacina i nie wiem co zrobić żeby tak się nie działo- ogólnie to chcę żeby muzyka leciała w tle.

2. Chciałbym napisać program, który działa w tle (tak jak WatchDDT) i np. zapisuje wciśnięte klawisze itp. Zapisywanie klawiszy (chyba) nie jest trudne do zrobienia, ale jak zrobić żeby program działał w tle to nie mam pojęcia.
P-8357
DejaVu
» 2009-07-08 18:18:26
Ad 2. nie osiągniesz tego efektu w Allegro (przynajmniej jest to bardzo wątpliwe). Do tego celu będzie potrzene Ci WinAPI.

Wydaje mi się, że wystarczy napisać kolejkę komunikatów i przechwytywać wszystkie, które Ciebie interesują.

Ad 1. Dźwięk się 'zacina', ponieważ gdy okno Allegro nie jest aktywne to jest zawieszone. Tak jest Allegro napisane. Być może istnieje jakaś flaga, która umożliwia zmianę tego zachowania, jednak pomimo tego, że sam natrafiłem na podobny problem to na chwilę obecną się nim nie zajmuję uznając, iż jest to biblioteka przejściowa.
P-8359
malan
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-07-08 19:02:30
WinAPI? Ehh... no nic wakacje jeszcze są ;D. Popróbować można... ;)

Co do Allegro to poszukam czegoś w dokumentacji..., może będzie coś ciekawego.

Dzięki za odpowiedź.

//
Wiem, że teraz powinienem założyć kolejny temat, ale nie chcę zaśmiecać, poza tym pytanie jest... głupie...
Jak wyświetlić wprowadzony tekst (np. za pomocą string)? Dotychczas we wszystkich programach w allegro spotkałem się tylko z liczbami, a co z tekstem ?? ;>
P-8360
DejaVu
» 2009-07-08 20:22:45
Są już takie tematy. Leniu Ty jeden :P
http://forum.ddt.pl/?Tid=1070
P-8361
malan
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-07-08 22:25:33
Ah ten mój wzrok... Jak mogłem tego nie znaleźć w temacie o nazwie: '[Allegro, C++] Jak wyświetlić liczby?' xd. Dobra nie czepiam się ;p. Dzięki ;).

[Allegro] Dźwięk & minimalizacja.close()
P-8380
« 1 »
  Strona 1 z 1