Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Uruchamianie aplikacji bez środowiska Visual Studio 2012?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-08-21 22:55
Autor Wiadomość
majki89
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Uruchamianie aplikacji bez środowiska Visual Studio 2012?
» 2013-08-13 22:27:26
Witam.

Mam mały problem. Napisałem sobie gierkę Visual Studio 2012 przy użyciu biblioteki SFML początkowo 2.0 potem przeniosłem się na 2.1. Kiedy uruchamiam grę poprzez VS w wersji Debug jak i Release wszystko działa bez zarzutu. Kiedy jednak przeniosę katalog z grą na inny komputer plik .exe w ogóle nie reaguje. Od razu chciałem zaznaczyć, że wcześniej zanim nie przemigrowałem na SFML 2.1 na innym (testowym) kompie dizałało. Od razu też zaznaczam, że bilbioteka SFML jest POPRAWNIE dołączona do VS i wszystko jest poprawnie skonfigurowane. Na testowym kompie zainstalowalem też frameworki .net, vc++ redistributable'y w różnych wersjach i nic nie pomaga.

Efekt jest zaskakujący, ponieważ kiedy próbuję uruchomić plik *.exe, komputer w ogóle nie reaguje. w menadżerze zadań też nie odpala zaden proces, a kiedy uruchamiam z VS wszystko działa cacy. Przypominam, że kiedy używałem biblioteki 2.0 odpalała się giera na testowym komputerze.

Czy ktoś miał podobny problem? Już probowalem chyba wszystkiego i kopiowałem pliki DLL po kilka razy i instalowałem te frameworki i nic.

Jeśli ktoś rozwiązał ten problem lub wie co moze byc mniej więcej nie tak to proszę o pomoc.

Z gory bardzo dziękuje i pozdrawiam :)
P-90231
DejaVu
» 2013-08-13 22:29:39
Skompiluj wszystko statycznie - nie powinieneś oczekiwać, że użytkownik końcowy będzie instalował jakieś redisty tylko po to, aby Twoja aplikacja się uruchomiła.

PS. Przeczytaj paragraf poświęcony ścieżkom: » Kurs C++ » Poziom 4Podstawy obsługi plików lekcja - być może w swoim projekcie używasz relatywnych ścieżek do plików, a katalog roboczy jest inny, gdy odpalasz aplikację poprzez dwuklik oraz inny gdy odpalasz aplikację przez IDE.
P-90232
majki89
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-13 22:39:54
Ze ścieżkami wszystko w porządku.

Jeszcze muszę sprawdzić tę kompilację statyczną, chociaż wątpię aby to pomogło. Dziwne bo nawet w przypadku kompilacji dynamicznej powinno działać. Na pewno nie brakuje tutaj bibliotek SFML'owych, ponieważ mam wszystkie wrzucone do katalogu gdzie znajduje się plik .exe. Wydaje mi się, że brakuje tutaj jakiś bibliotek systemowych lub typowych "Visualowych". Bardzo dziwną sytuacją jest to, że kiedyś na netbooku zainstalowałem jakiegoś redist'a i gra uruchamiała się a teraz nie odpala.

Kiedy próbuję odpalać skompilowaną wersję Debug wywala mi, że brakuje pliku msvcp110-d.dll; OK, no wersja Debug i tak nie wchodzi w grę.

Kiedy po skompilowaniu wersji Release próbuję odpalić plik .exe nie ma żadnej reakcji. Wcześniej normalnie odpalało mi się to po zainstalowaniu redista 2010 lub 2012, teraz mam zainstalowane oba i nic. Śmieszna sytuacja bo nie mam pojęcia co jest grane :/

Jeszcze żeby jakiś proces startował i widziałbym go w Task Managerze to OK a tutaj nic, klikam i zero reakcji.

Macie może jakieś pomysły co z tymi redistami może być nie tak lub jakieś biblioteki Visualowe/systemowe?


Jeśli chodzi o same narzędzia to używam tak:

Windows 8 Pro x64

Microsoft Visual Studio 2012 Ultimate

SFML 2.1 32bit

P-90233
domin568
» 2013-08-17 22:54:52
Podłączam się do tematu , tylko że ja skompilowałem statycznie i zawsze mi się uruchamia ,jednak brakuje tej samej bilbioteki , a gdy ją wrzuce do katalogu to i tak nie odpali :(
P-90460
majki89
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-21 16:50:49
niestety chłopaki jest problem :(

skompilowalem wszystko statycznie i efekt jest taki sam...

pozmieniałem wszystko jak trzeba liby dalem z suffixami -s, dopisałem SFML_STATIC w preprocesorze, ale niestety nic to nie pomogło. w dalszym ciągu jest efekt braku reakcji na dwukrotne kliknięcie na plik .exe.

poprzez Visual Studio gra uruchamia się bez problemów. zauważyłem nawet, że kiedy odpalam gre w wersji Release poprzez VS to odpala normalnie a kiedy próbuje uruchomić exe'ca nawet na tym kompie na którym zanistalowany mam VS też się NIE uruchamia!

macie może jakiś pomys;l na rozwiązanie tego problemu?
P-90696
DejaVu
» 2013-08-21 19:15:03
Tak, używasz Visul Studio 2012, a biblioteki są zapewne kompilowane pod Visual Studio 2010, czyli występuje niezgodność wersji bibliotek do posiadanej wersji kompilatora.
P-90707
majki89
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-21 19:44:08
hmm, no może i tak być, chociaż ściągnąłem sobie SFML dla VS 2012 więc biblioteki powinny być dobre.




czy da się jakoś przekompilować te biblioteki pod wersję 2012? nigdy czegoś takiego nie robilem to ew. prosiłbym o pomoc :)
P-90709
MrPoxipol
» 2013-08-21 21:17:06
http://sfml-dev.org/tutorials​/2.1/compile-with-cmake.php

Z drugiej strony, są przecież dostępne skompilowane już binarki dla Visual'a w wersji 2012. http://sfml-dev.org/tutorials​/2.1/start-vc.php
P-90714
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona