Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

opencv -> FileStorage

Ostatnio zmodyfikowano 2013-08-20 14:45
Autor Wiadomość
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
opencv -> FileStorage
» 2013-08-14 13:18:48
Witam. Piszę program który rozpoznaje twarze, w sumie jest już gotowy. Nie zadowala mnie jednak jego szybkość. Wszystkie wektory zapisuje w bazie danych MySQL. Przy rozpoznawaniu twarzy za każdym razem musi wszystko czytać z bazy i wrzucać do funkcji
FileStorage fs( ss.str(), FileStorage::READ + FileStorage::MEMORY );
 Przy około 1300 zdjęć w bazie , rozpoznawanie trwa około 2 minut. Jest to za wolno, co będzie jeśli będzie 13000 ? Mam taki pomysł aby utworzyć osobny wątek który będzie trzymał w pamięci wektory i funkcja rozpoznająca będzie miała podane na tacy wektory. Jak myślicie czy ten pomysł może wypalić ? I czy macie może jakiś pomysł jak to wykonać ?? Bo na razie mam tylko wizję tego ale gorzej będzie z wprowadzeniem jej w życie ... :)
P-90265
Mitu
» 2013-08-14 20:59:22
Bez zagłębiania się w techniczne szczegóły, sam pomysł do ropzatrzenia:

Możesz skatalogować twarze z bazy wg jakiegoś podobieństwa i podzielić je na kilka grup, a każdą z nich na podgrupy. Wystarczyłoby porównać twarz z kilkoma przykładami z grupy i dalsze porównania prowadzić na wektorach z grupy, która wykazała największe podobieństwo. Można założyć kilka poziomów, np. 10 grup, w każdej 10 podgrup, dzięki temu zamiast 13 000 porównań robisz 130 (dane z jednej podgrupy) + 200 (po 10 przy każdej grupie i podgrupie do oceny podobieństwa). 30 razy mniej danych do odczytania.
P-90309
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-19 12:37:55
twoja propozycja jest nie do zrealizowania ...
P-90522
DejaVu
» 2013-08-20 14:45:26
Spróbuj użyć bazy SQLite w trybie przechowywania danych w pamięci, a nie na dysku. Potem dopiero przerzucaj dane do MySQL, np. po 50 rekordów naraz.

Powinieneś również ustalić co jest wąskim gardłem, tj. czy faktycznie operacja 'wgrywania' do bazy jest wolna, czy też operacja analizy obrazu jest czasochłonna, czy też może operacje dyskowe są wolne.
P-90613
« 1 »
  Strona 1 z 1