Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Połączenie interneowe przez No-IP.com

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-09 19:33
Autor Wiadomość
ShockwaverPL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Połączenie interneowe przez No-IP.com
» 2013-09-08 22:16:14
Chciałem hostować serwer do mojej gry napisanej w SFML przez No-Ip.com ponieważ mam ip wewnętrzne.
Założyłem konto na no-ip.com, utworzyłem hosta, później wszedłem w ustawienia routera i w zakładce dynDNS wpisałem wszystkie dane z no-ip.com.
W polu connect pisze mi succes, wiec wszystko powinno działać, lecz gdy(przykładowo) uruchomię serwer Minecrafta, i w multiplayer wpisze nazwe domeny no-ip, nie wyszukuje. Serwer wyszukuje na zwykłym ip wewnetrznym komputera 192.168.0.101.
Co zrobić, aby po wpisaniu domeny z no-ip wyszukało serwer?
P-91736
MrPoxipol
» 2013-09-08 22:42:41
Widocznie coś źle ustawiłeś. Postaraj się ustawić wg tego http://www.dipol.com.pl​/do_czego_sluzy_ddns_dynamic_domain_name_system_i_jak_go_uzywac__bib93.htm i musisz wiedzieć, że, aby hostować będziesz musiał jeszcze przekierować porty na routerze.
P-91738
DejaVu
» 2013-09-09 09:48:36
Nie da rady zrobić komunikacji tylko i wyłącznie na IP wewnętrznym. NO-IP.com jest do nadawania stałej nazwy dla komputera, który ma dynamiczny adres IP. Czyli np. jeżeli masz Neostradę to IP Ci się zmienia np. co 3 godziny. Dzięki temu NO-IP.com możesz podać stałą nazwę w aplikacji i zmieniać tylko konfigurację NO-IP na nowy adres IP.
P-91750
ShockwaverPL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-09 19:33:27
Ja rozumiem o co chodzi, tylko nie mogłem się do serwa za pomocą tej nazwy połączyć, ale jak kolega wyżej napisał przekierowanie portów pomogło. Wielkie dzięki.
P-91782
« 1 »
  Strona 1 z 1