Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML 2.1]Kłopoty z kompilacją pod C::B 12

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-10 14:19
Autor Wiadomość
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML 2.1]Kłopoty z kompilacją pod C::B 12
» 2013-09-10 08:45:45

obj\Debug\main.o||In function `main':|
...\Projekty_SFML_2.1\test_SFML\main.cpp|6|undefined reference to `_imp___ZN2sf9VideoModeC1Ejjj'|
...\Projekty_SFML_2.1\test_SFML\main.cpp|14|undefined reference to `_imp___ZN2sf6Window5closeEv'|
...\Projekty_SFML_2.1\test_SFML\main.cpp|11|undefined reference to `_imp___ZN2sf6Window9pollEventERNS_5EventE'|
...\Projekty_SFML_2.1\test_SFML\main.cpp|25|undefined reference to `_imp___ZN2sf6Window7displayEv'|
...\Projekty_SFML_2.1\test_SFML\main.cpp|8|undefined reference to `_imp___ZNK2sf6Window6isOpenEv'|
||=== Build finished: 5 errors, 0 warnings (0 minutes, 0 seconds) ===|
Witam... Wyżej pokazałem log kompilacji, wiadomo że mi nie działa. Problem w tym, że już kilka razy próbowałem to od nowa robić według zaleceń poradnika i nic!
Mam wszystko co trzeba:
-odpowiedni pakiet GCC 4.7 TDM (SJLJ) - 32 bits
-specjalnie ściągałem kompilator GCC 4.7.1, bo okazało się, że C::B mi go nie instaluję (do teraz zachodzę w głowę dlaczego nie chciał -.-)
Nawet wrzucę fotki z linkowania, bo mnie to już do szału doprowadza X_X
Search directories->compiler
Search directories->compiler
 
Search directories->linker
Search directories->linker
 
Linker settings->other linker options
Linker settings->other linker options
 
DEBUG->linker settings->link libraries
DEBUG->linker settings->link libraries
RELEASE->linker settings->link libraries
RELEASE->linker settings->link libraries
 Ja już na prawdę nie wiem co mam źle... Albo jestem głupszy niż myślałem albo popełniłem wieleokrotnie jakiś cudny błąd, nie mam pojęcia -.-
P-91823
DejaVu
» 2013-09-10 10:26:55
Pobierz Code::Blocks 12 (z kompilatorem), wejdź w opcje kompilatora i ustaw ścieżki do domyślnego kompilatora. Potem pobierz najnowszą wersję SFML-a w wersji TDM, skonfiguruj tak jak napisałeś  powinno zadziałać.
P-91829
MrPoxipol
» 2013-09-10 13:51:51
Nie linkujesz sfml-window..a niby wszystko dobrze zrobiłeś -_-
P-91836
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-10 14:19:39
@Up Dzięki... Działa... Jednak to był już któryś raz z rzędu kiedy to robiłem, bo wcześniej miałem problem z MinGW - jak wspomniałem nie było tego w instalce (i jeszcze z paroma innymi bzdetami). Byłem już za tym X razem tak wkurzony, że zgubiłem głupią dll'kę :P

Dobra zamykam temat i idę powalić se głową w ścianę :D
P-91838
« 1 »
  Strona 1 z 1