Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[GTKmm] Konfiguracja do współpracy z C::B pod windowsem

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-26 17:11
Autor Wiadomość
lord_sumo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[GTKmm] Konfiguracja do współpracy z C::B pod windowsem
» 2013-09-25 15:02:58
Próbuję zmusić code::blocks do współpracy z gtkmm (pod windą). Zainstalowałem gtkmm-win32-devel-2.22. Utworzyłem projekt gtk+ za pomocą kreatora, podałem tam ogólną ścieżkę gdzie zainstalowałem gtk, i postanowiłem sprawdzić czy to działa za pomocą przykładowych kodów. Kod dla zwykłego gtk+ (bez gtkmm) działa bez problemu, ale przykładowy kod z tutka (https://developer.gnome.org​/gtkmm-tutorial/stable​/sec-basics-simple-example.html.en) gtkmm wypluwa błąd kompilacji:
C:\Documents and Settings\Lord Sumo\Pulpit\cpp_luk\taka\main.c|1|fatal error: gtkmm.h: No such file or directory|
||=== Build finished: 1 errors, 0 warnings (0 minutes, 7 seconds) ===|

Zmiana dyrektywy
#include <gtkmm.h>
 na
#include „c:/ścieżka/bezwzględna/gtkmm.h”
 powoduje powtórzenie błędu ale dla kolejnych plików *.h załączonych w gtkmm.h.
Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy i jak mogę to naprawić?

PS. Nie wiem czy jest to istotne, ale wcześniej miałem zainstalowaną samą gtk+ (chyba 2.0) i wszystko działało bez zarzutu.
P-92649
pekfos
» 2013-09-25 15:33:51
Dodaj ścieżki do opcji kompilatora. Poza tym, masz złe rozszerzenie pliku źródłowego.
P-92650
lord_sumo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-25 16:04:29
Dzięki z szybką odpowiedź. Niestety dalej nie działa (chyba, że zrobiłem coś nie tak). Dodałem ścieżki w opcjach kompilatora w zakładce Search directories (compiler i linker) oraz zaktualizowałem stare ścieżki w Global variables. Zmieniłem też main.c na main.cpp.
P-92652
DejaVu
» 2013-09-25 16:32:20
To, że nie działa nie oznacza wcale, że komunikat błędu się nie zmienił.

http://cpp0x.pl/kursy​/Kurs-SFML-2-0-C++​/Instalacja-i-konfiguracja​/Konfiguracja-SFML-2-0-Code-Bl​ocks​/464

Poczytaj sobie powyższy artykuł - opisuje on jak się konfiguruje bibliotekę SFML, ale każdą inną bibliotekę konfiguruje się tak samo. Jedyne co się zmienia to nazwy linkowanych bibliotek i wybiera się inne katalogi.
P-92654
lord_sumo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-26 17:11:22
Dzięki – artykuł był bardzo pomocny! Pojawiły się co prawda inne komplikacje, ale to już temat na osobny wątek (jeśli nie uporam się z tym wcześniej sam).

PS.
To, że nie działa nie oznacza wcale, że komunikat błędu się nie zmienił.
Oczywiście, że nie oznacza, ale uznałem za równie oczywiste, że przytoczyłbym nową treść komunikatu gdyby uległ on zmianie. Następnym razem postaram się być bardziej dosadny. :)
P-92696
« 1 »
  Strona 1 z 1