Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C# Lista zawierająca adresy zmiennych

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-30 23:42
Autor Wiadomość
Nowicjusz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C# Lista zawierająca adresy zmiennych
» 2013-09-30 22:53:06
Chciałbym aby każdy element listy pokazywał na ten sam adres co zmienne które są do tej listy przypisywane. Przyklad:

C/C++
int variable = 5;

List < int > lista = new List < int >();

lista.add( variable );

variable = 8;

mbox.Show( lista[ 0 ] ); // I tutaj chcialbym aby wyswietlona zostala wartosc 8 a nie 5, wiecie moze jak to zrobic ?
P-92950
akwes
» 2013-09-30 23:01:18
A nie możesz stworzyć listy referencji jak sam mówisz, zamiast listy wartości? Ogólnie abstrahując od tego czy to mądre rozwiązanie :P
P-92951
MrPoxipol
» 2013-09-30 23:01:40
Może zrób sobie kontener ze wskaźnikami do liczb.

/edit:
@up, Szybszy byłeś :P
P-92952
Nowicjusz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-30 23:10:30
@akwes dlaczego zle rozwiazanie? Nie ogarniam wydaje mi sie ze super by to sprawe ulatwilo a jest niepoprawnie ;p O co chodzi ?
P-92953
akwes
» 2013-09-30 23:21:13
Nie wiem dokładnie do czego Ci to potrzebne ale należy się wystrzegać magicznych zmian w kodzie. Programista powinien wiedzieć o każdej zmianie zmiennej i w miarę donośnie o tym informować świat.

C/C++
varible = 5; // zupełnie jasne
func(); // jakaś tam funkcja
if( varible == 5 ) // przed chwilą ustawiałeś na 5, więc powinno być 5
     akcja();


i się okazuje, że varible wcale nie jest równe 5 :P Bo gdzieś sto linii wcześniej varbile została dodana na listę referencji. Mimo, że nie widać jawnej zmiany. Być może w małym projekcie to nie będzie sprawiać problemów ale wraz ze wzrostem kodu będzie coraz więcej rzeczy do zapamiętania.

W C# jest zarządzanie pamięcią, jednak nie wiem, czy referencja do zmiennej będzie poprawna, kiedy dana zmienna wyjdzie z zasięgu życia i zostanie zniszczona? Może lepiej by Ci było posługiwać się w odwrotną stronę? Mieć listę i pobierać referencję do zmiennych z listy?

P-92955
Nowicjusz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-09-30 23:42:19
Hmm w sumie taka sytuacja raczej nigdy sie nie zdarzy bo nie ma mozliwosci przypisywania wartosci bezposrednio do zmiennej, wszystko bazuje na funkcjach. Za duzo opisywania do czego mi to jest potrzebne. Moze po prostu nie ogarniam jeszcze za dobrze zdarzen i dlatego kombinuje w ten sposob, lub nie jestem jeszcze zbyt oswojony z tym jezykiem bo kiedy pierwszy raz pisalem kod(teraz go poprawiam), przy kazdym dodaniu nowego obiektu np. checkBox5 musialem za pomoca Ctrl+F w okolo 10 miejscach dodawac linijke kodu odpowiednia dla tego obiektu zaluzmy checkBox5.checked = false.

Kurcze jezyk wydaje sie prosty ale w miare gdy kod sie poszerza latwo sie pogubić.
P-92957
« 1 »
  Strona 1 z 1