Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

linkowanie biblioteki cURL

Ostatnio zmodyfikowano 2013-10-12 20:00
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
linkowanie biblioteki cURL
» 2013-10-12 11:49:07
Chciałbym napisać prosty programik, pobierający kod strony xml i reagujący na zmiany w kodzie. Znalazłem świetny tutorial tutaj: http://cpp0x.pl/artykuly/?id=50. Wcześniej szczerze powiedziawszy, nie wiedziałem, czy używać win sock czy curl.
Od razu porwałem się na ostatni dodatek z strony - czyli pobieranie kodu xml z internetu, co jest dokładnie tym, czego oczekuje. Nie miałem biblioteki curl, ściągnąłem ją, rozpakowałem do folderu projektu i załączyłem:
#include "curl/include/curl/curl.h"
Teraz przy komplikacji otrzymuje następujące 2 błędy (na razie używam tylko 4 pierwsze linijki z przykładu, żeby zobaczyć, czy wogóle idzie):

error LNK2019: unresolved external symbol __imp__curl_easy_init referenced in function _main
 fatal error LNK1120: 1 unresolved externals

Już wygooglowałem sobie, że problemem jest linkowanie. Znalazlem także przykład rozwiązania (używam visual studio2010):
project -> Project Proterties -> C/C++ ->Addidional Include Directories
i tu wstawiłem ścieżke do curl/ gdzie znajduję się także mój libcurl.lib.

Niestety otrzymuje nadal ten sam błąd ;/. Miał ktoś może podobny prolem? Co robię źle ?
P-93541
pekfos
» 2013-10-12 13:01:38
Nie linkujesz libcurla.
P-93542
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-12 13:11:58
faktycznie jak przeglądam te foldery, to dostaję komunikat : żedne elementy nie pasują do kryteriów wyszukiwania. Jakiego rozszerzenia powinienem szukać? .lib ? Mam w tmy folderze libcurl.lib - powinienem ten plik wybrać? Mam tam też plik libcurl.dll.  Ale niestety jak wejdę  w ten folder, to nie pokazuje mi się ten plik. Powinienem linkować w
project -> Project Proterties -> C/C++ ->Addidional Include Directories 
czy w
project-> Project Proterties -> Linker-> General ->Addidional Include Directories 

? Czy jest to dokładnie to samo ?
P-93543
pekfos
» 2013-10-12 13:33:14
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

libcurl.lib - powinienem ten plik wybrać?
Tak.

Czy jest to dokładnie to samo ?
Nie.
P-93544
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-12 17:00:25
udało mi się zlinkować dodając w
project-> Project Proterties -> Linker-> General ->Addidional Include Directories 
ściężkę do folderu z plikiem a w
project-> Project Proterties -> Linker-> General ->Input
po prostu nazwe biblioteki. Banalne :)

Po tmy otrzymywałem błąd,  że nie znaleziono zlib1 ,ściągnąłem nie tą wersje, potem odpowiednio i
Build succeeded.
 :D

ale w debugu dostaję dużo :

'C:\Windows\SysWOW64\apphelp.dll', Cannot find or open the PDB file
temu podobnych. Powinienem się tym przejmować? może mieć to wplyw na działanie programu ?

odpowiedź na moje pytanie tu: http://cpp0x.pl/forum/temat​?id=2681 (dla potomnych)
P-93557
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-12 20:00:44
<< removed. Jeden problem = jeden temat >>
P-93564
« 1 »
  Strona 1 z 1