Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tray dla aplikacji konsolowej

Ostatnio zmodyfikowano 2009-08-10 10:46
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tray dla aplikacji konsolowej
» 2009-08-09 15:20:29
Witam! Mam projekt pewnego programu, lecz nie chcę się bawić w grafikę, chcę żeby był tylko w zwykłej konsoli. Ale chciałbym, żeby to okno konsoli dało się schować do traya, ale żeby program dalej działał. Czy da się tak zrobić, a jak tak to jak. Prosiłbym o szczegółowy tekst źródłowy.
P-9246
malan
» 2009-08-09 21:00:59
Z konsolą tak raczej nie zrobisz..., allegro też nie (sam mam ten problem), zostaje Ci WinAPI (chyba że ktoś da jeszcze pomysł jak to zrobić).
P-9255
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-08-09 23:56:59
A czy da się to zrobić w jakiś łatwy sposób. Mam namyśli zapodać bibliotekę, wkleić gotowy kod i tyle? Zależy mi, żeby nie trzeba się było bawić w jakieś szczegółowe ustawienia graficzne, już jeden taki dość duży program miałem, to pisanie takiej grafiki, to straszna mordęga. Program musi tylko pełnić funkcję konsoli - wyświetlania zdań i możliwości wpisywania w nim. Przy okazji mam pytanie, co trzeba zrobić aby program sprawdził która jest godzina i data. Tzn, żeby godzina, nie wiem doszła do jakiejś zmiennej lub coś takiego.
P-9259
DejaVu
» 2009-08-10 00:44:53
Przy okazji nie załatwia się tutaj spraw tylko zakłada osobne tematy :) Nawiązując do tray'a - nie wiem czy istnieje jakaś prosta metoda, która spełni Twoje oczekiwania konsolowo-tray'owe. Być może manfred/Fanael/ten_zuy coś wygrzebie z podziemia i da jakieś na to rozwiązanie jednak wydaje mi się, że raczej nie uzyskasz tego efektu.

Aplikacja konsolowa to aplikacja pozbawiona kolejki komunikatów, a więc pozbawiona również mechanizmów typowo Windows'owych, tak więc jeżeli rozwiązanie się pojawi to będzie to prawdopodobnie coś co będzie 'emulowało' konsolę, wykorzystując WinAPI i będzie to dość obszerny kod.
P-9261
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-08-10 00:50:29
Co to jest to "manfred/Fanael/ten_zuy"???? Bo program który piszę, to chatterbot i nazwałem go właśnie Manfred xD I uprzedzając pytania, oczywiście, że nie robię to dla celów komercyjnych, tylko dla hobby. Co ja będę dużo gadał, jeszcze nie te doświadczenie i umiejętności, żeby pisać programy komercyjne xD
P-9262
malan
» 2009-08-10 01:08:07
Oj nie narażaj się xd. Nie co to "manfred/Fanael/ten_zuy" tylko kto to. To jest nasz ... jeden z userów ddt.pl w 3 wcieleniach (3 kontach) ;).
P-9263
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-08-10 01:20:17
Przepraszam bardzo, nie czytam dużo tematów, z tego forum ;) A byłem ciekaw, myślałem, ze to jakaś baza danych, czy wyszukiwarka. Trochę się zdziwiłem, jak zobaczyłem nazwę manfred xD
P-9264
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-08-10 10:38:07
Masz mnie ;P Ale jestem jego wielkim fanem (dokładnie tej serii) i to moja forma hołdu dla niego ;P
P-9270
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona