Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zapamiętanie pozycji znaku

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-18 15:02
Autor Wiadomość
Grafer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zapamiętanie pozycji znaku
» 2013-11-18 10:10:59
Witam.
Mam do zrobienia mały projekt na studia. Chodzi się po konsoli znakiem "@" i należy zbierać "~", aby zdobyć energię na następne rundy. Pojawianie się "~" na ekranie wykonałem losowo w ten sposób
C/C++
l = rand() % 100;
if( l > 0 && l < 6 )
{
    la = rand() % 80;
    lb = rand() % 25;
    k->putxy( la, lb, r, FOREGROUND_GREEN );
}
Następnie chciałem zrobić, aby "@" po najechaniu na "~" zdobywał 10 pkt energii. Wykonałem to w ten sposób (x oraz y to obecne położenie "@"):
C/C++
if( x == la && y == lb )
     energia = energia + 10;

Niestety działa to tylko dla ostatniego "~" jakie się pojawiło na ekranie, a nie dla wszystkich poprzednich, które już na nim sa. I tu moje pytanie do Was. Jak mogę zrobić, aby program zapamiętywał wszystkie położenia "~" na ekranie, a nie tylko to ostatnie?
P-96533
bnk120
» 2013-11-18 11:41:17
Jeżeli chcesz żeby program zapamiętywał pozycję "~" to zapisuj te pozycje do tablicy.
P-96536
Grafer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-18 11:45:07
Nie wiem czy w taki sposób miałem to zrobić, ale zdefiniowałem tablicę int o 2 kolumnach i przykładowo 80 wierszach.
Następnie chciałem zrobić, aby po pokazaniu się ~ na ekranie zapisało tę pozycję w pierwszym wierszu i przeszło do następnego wiersza.
C/C++
pol[ o, 2 ] = { la, lb };
o++;
Ale niestety kompilator mi wysypuje błędy na tę linijkę (o brakujących ";").
Poza tym gdyby udało mi się to zmusić do działania to czy wtedy położenie @ też bym musiał zrobić za pomocą tablicy, aby następnie porównać ze sobą wartosci położenia @ oraz ~?
P-96537
pekfos
» 2013-11-18 15:02:25
C/C++
pol[ o, 2 ] = { la, lb };
Wiesz w ogóle, jak używa się tablic?

czy wtedy położenie @ też bym musiał zrobić za pomocą tablicy, aby następnie porównać ze sobą wartosci położenia @ oraz ~?
Po co? Co ma piernik do wiatraka?
P-96548
« 1 »
  Strona 1 z 1