Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

tworzenie wersji release

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-29 19:48
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
tworzenie wersji release
» 2013-11-21 10:40:11
mam gotowy programik dzialajacy tylko w trybie textowym. Jest to tylko "proba" wyswietla on tylko napis "czesc swiecie". Chcialbym teraz uruchomic ten kod na innym komputerze korzystajac z wersji release, zatem, nie widzac kodu. Zbuildowalem zatem ten kodzik w wercji release i teraz w folderze z tym kodem mam moj plik z kodem, folder "Debug" i folder "Release". Rozumiem, ze w folderze release powinnien byc juz moj gotowy programik bez kodu. Czy moje zalozenie jest prawidlowe? Czy moge teraz ten folder skopiowac na inny komputer i uruchomic? Jezeli tak, to powinienem najpierw wykonac makefile? W google jest ciezko znalezc cos na ten temat. I ostatnie pytanie, jezeli ten kod zbuilduje na Ubuntu w Eclipse, to bedzie to chodzilo na Centosie lub tez Windowsie? Na razie uzywam biblioteki stdio.h tylko, takze nie ma tam chyba funkcji ewidentnie linuxowych albo windowsowych ?


EDIT: znalazlem, ze zeby uruchomic pod windowsem musze miec cygwin. Zatem probuje sciagac go. Ale przeciez centos tez lixusowy, zatem na centosie powinno isc, czy tkwie w bledzie ?

EDIT2: na centosie faktycznie idzie ale tylko jezeli uruchomie program write czyli: ./write. Makefile wywala podobne bledy. Ale skoro program dziala, to nie potrzebuje makefile...
P-96897
MrPoxipol
» 2013-11-21 18:23:40
Linux != Windows
Aby aplikacja chodziła na Windows, musi być pod nim skompilowana (wyłączając tu cross kompilacje), tak samo na odwrót (bez WineHQ). Do odpalenia programu potrzebujesz exeka (nie kojarzyć z Windowsem) pod dany system.
P-96942
mactec
» 2013-11-29 19:48:15
@tookie009
Te systemy mają zupełnie inne api i trochę inną budowę plików wykonywalnych oraz bibliotek więc windowsowego programu nie uruchomisz na linuxie i na odwrót(pomijając takie rozwiązania jak np. Wine o których masz w poście wyżej).

PE(Windowsowe pliki wykonywalne):
http://pl.wikipedia.org/wiki​/Portable_Executable

ELF(uniksowe pliki wykonywalne):
http://pl.wikipedia.org/wiki​/Executable_and_Linkable_Format
P-97869
« 1 »
  Strona 1 z 1