Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przenoszenie danych struktury przez funkcje.

Ostatnio zmodyfikowano 2013-12-08 19:01
Autor Wiadomość
Furjoza
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Przenoszenie danych struktury przez funkcje.
» 2013-12-05 22:53:11
Witam,
stworzylem program ktory potrafi zapisac i wczytac z pliku dane do/ze struktury. Cala procedure wczytywania danych z ow pliku do strukury zawarlem w funkcji
void Wczytywanie();
nastepnie mam kolejna funkcje tez void w ktorej chcialbym wykorzystac wczesniej wczytane wartosci, wydaje mi sie ze powinienem dac cos jak konkretny "return" w tej pierwszej ( void wczytaj() ), ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac. W skorcie chcialbym w jednej funkcji wczytywac dane z pliku txt do struktury, aby w nastepnej funkcji uzyc tych wartosci/danych. Z gory dziekuje za pomoc ;)
P-98485
Mitu
» 2013-12-05 23:11:57
Zamiast void wczytaj () zrób funkcję nazwastruktury wczytaj () i zwracaj wypełnioną strukturę przez return.
P-98487
Furjoza
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-08 19:01:18
Dzieki za pomoc. Obecnie mam bardzo wazny projekt, do oddania do polnocy, ale jutro sprawdze czy dziala ;)

EDIT: Cos mi nie idzie. Nie za bardzo rozumiem w jaki sposob mam zwracac wypelniona strukture przez return? Zrobilem tak:
C/C++
postac WczytywaniePostaci()
{
    cout << "Podaj imie postaci, ktora chcesz wczytac\n";
    cin >> imie;
   
    postac nick; //Deklaracja struktury
    string plik;
    string koncowka;
    koncowka = ".txt";
    plik = imie + koncowka;
   
    ifstream fin( plik );
    while( fin >> nick.imie >> nick.rasa >> nick.sila >> nick.zrecznosc >> nick.madrosc >> nick.HP >> nick.MP >> nick.poziom >> nick.exp )
    {
        cout << nick.imie << endl << nick.rasa << endl << nick.sila << endl << nick.zrecznosc << endl << nick.madrosc << endl << nick.HP << endl << nick.MP << endl << nick.poziom << endl << nick.exp << endl;
    }
    return nick;
}
nadal gdy w innej funkcji odwoluje sie do nick.HP wyskakuje mi error: ">main.cpp(283): error C2039: 'HP' : is not a member of 'std::basic_string<_Elem,_Traits,_Ax>'"

EDIT2:
jestem glupi. Zapomnialem zadeklarowac strukture przed uzyciem tej funkcji...
EDIT3:
eshh kiedy w kolejnej funkcji uzywam tych wyzej wczytanych danych to wywala mi 7cyfrowe liczby(za kazdym razem inne), wyglada jakby wyrzucalo mi wskazniki czy cos. Prosze o pomoc ;(
P-98737
« 1 »
  Strona 1 z 1