Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

QT creator i OpenGl.

Ostatnio zmodyfikowano 2014-01-06 14:20
Autor Wiadomość
dejmien
Temat założony przez niniejszego użytkownika
QT creator i OpenGl.
» 2014-01-06 11:20:01
Witam.

Chciałem pobawić się trochę OpenGl a że akurat pobierałem QT to pobrałem QT razem z OpenGl. Jednak podczas kompilacji przykładowego programu z tego kursu wyskakuje mi błąd że nie odnalazło biblioteki.


C:\Users\Damian\first\main.cpp:1: błąd: GL/glut.h: No such file or directory
 #include <GL/glut.h>                     ^

Czy w QT creator trzeba ustawiać coś? Myślałem że skoro opengl instalował się razem z qt creator to wszystko już będzie podlinkowane tak jak z biblioteką QT.

Mam jeszcze kilka pytań nie koniecznie związanych z tematem: :-P

1. Co oznacza że OpenGl posiada niskopoziomowy dostęp do karty graficznej? tzn. że to działa podobnie jak np. w niskopoziomowych assemblerze? Jedna linijka kodu odpowiada jednemu zadaniowi procesora/karty graficznej?

2. W czym są tworzone współczesne gry? Nie chodzi mi o język programowania ale biblioteki. Dotąd myślałem że w directX no ale jak poczytałem to się okazuje że directX jest zupełnie czymś innym niż myślałem. Czym się różni OpenGl od DirectX? Do czego służą przy tworzeniu gier?
P-101339
ShadowkhaN
» 2014-01-06 11:24:53
Musisz w .pro dopisać QT +=core gui opengl Poszukaj w necie, od razu powinieneś znaleźć odpowiedź. Sam nie pamiętam dokładnie, bo używam VS :)
P-101340
dejmien
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-01-06 12:06:58
No właśnie znalazłem w google że trzeba dopisać to w pliku .pro ale u mnie to nie działa... dalej nie wyszukuje mi tej biblioteki. Zastanawiam się czy w ogóle mi się ta biblioteka zainstalowała... niby QT miałem razem z Qt creator, mingw i OpenGl.
P-101346
ShadowkhaN
» 2014-01-06 12:26:49
Nie pamiętam jak dokładnie jest w qt creator, ale w visualu jak tworze nowy projekt to jest okno, gdzie zaznacza się m.in. opengl, może właśnie przy tworzeniu projektu nie zaznaczyłes?
P-101355
dejmien
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-01-06 14:20:43
No właśnie nie mam do wyboru OpenGl...
P-101400
« 1 »
  Strona 1 z 1