Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie usb/vga

Ostatnio zmodyfikowano 2014-11-17 15:54
Autor Wiadomość
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie usb/vga
» 2014-01-20 09:37:30
Witam, jest jakis sposob na zaprogramowanie usb albo vga bez skomplikowanych ukladow scalonych (jedyne wyjscia jakie posiadam, uzywam lapka wiec nie mam com ani lpt)w taki sposob, aby kontrolowac napiecia na wyjsciach ? Natknalem sie ostatnio na biblioteke libusb, ale niestety nie mozna nia programowac niskopoziomowo, poniewaz sa juz gotowe funkcje, ktore wysylaja do usb jakas wiadomosc skladajaca sie z wielu sygnalow. Chodzi mi po prostu o to, aby zasilic jakas diode i moc ja kontrolowac za pomoca programu (ta dioda to tylko test, potrzebuje zaprogramowac jakis port z innego powodu).
Caly dzien przesiedzialem szukajac na ten temat jakichs informacji i nie znalazlem nic co moglo by mnie zainteresowac.
P-102591
DejaVu
» 2014-01-27 17:06:04
Ciekawy temat - jak już się czegoś więcej dowiesz to podziel się informacjami :)
P-103328
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-01-28 02:06:33
Poki co udalo mi sie jedynie zaprogramowac jack'i, czyli sterowanie dzwiekiem. Jednak zamiast glosnikow, sa 2 tranzystorki - mozna nimi sterowac 2 odbiorniki pradu elektrycznego (zmieniajac podzial dzwieku miedzy strona prawa i lewa). Do tego wystarczy jedna z prostszych bibliotek np Allegro, albo nawet zwykla funkcja Beep(). Jesli chodzi o wejscie to oczywiscie wejscie na mikrofon. Mozna zamiast niego podlaczyc jakikolwiek inny odbiornik. Do tego moze posluzyc biblioteka Bass (Wlasnie jej uzywam, ciezko znalezc kursy w jezyku polskim, wiec trzeba przeanalizowac kod programow - to samo tyczy sie innych bibliotek dzwiekowych), OpenAL, SDL itp.
Jesli chodzi o jack'i to jest problem z rodzajem pradu, jak nie trudno sie domyslic jest to prad zmienny. Utrudnia to troszke prace z komunikacja kompa za pomoca tych wejsc. Wejscie mikrofonowe rowniez wymaga zmiennego napiecia.
Jesli macie jakies konkretne pytania to smialo pytajcie, a jesli uda mi sie znalezc cos ciekawego na temat programowania USB i VGA to oczywiscie podziele sie informacjami :).
P-103384
DejaVu
» 2014-01-28 02:38:34
Teraz mi zaświtało, że już widziałem taki temat u nas :P

http://cpp0x.pl/forum/temat/​?id=12088

Może jeszcze coś wynajdziesz :)
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-103386
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-01-28 03:27:20
Wszystko pieknie, ladnie, tylko jest taki problem, ze na lapku mam windowsa :P Cos mi sie wydaje, ze do tego bedzie potrzebny assembler. W koncu na nim robimy wszystkie podstawowe i niskopoziomowe operacje. Najgorsze jest to, ze wszystkie tematy jakie znajduje dotycza pisania sterownikow pod USB :/, ale nie trace nadzieji :P
P-103388
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-11-17 15:54:51
Znalazlem kilka rozwiazan mojego problemu (po prawie roku czasu xd)

-Pierwsze (chyba najlepsze i najciekawsze)
Różnego rodzaju programatory, najpopularniejszy z nich to arduino (conajmniej 60 zł)

-Drugie
Wyjscie LPT lub rs232. W wiekszosci nowych komputerow rzadziej sa stosowane te porty a LPT w szczegolnosci, jednak jest mozliwosc zakupienia przejsciowek usb-->LPT  lub  usb-->rs232. (to jest kilka do kilkunastu zlotych)

-trzecie (podawalem juz wczesniej)
po prostu jacki. Wejscie mikrofonowe na czujniki i wyjscie glosnikowe na odbiorniki. Do sterowania jackami ciekawa jest biblioteka BASS (a to jest darmowe xd)

Moze komus sie przyda :D
P-120873
« 1 »
  Strona 1 z 1