Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Losownie n liczb z pliku tekstowego

Ostatnio zmodyfikowano 2014-01-23 18:09
Autor Wiadomość
bartus0492
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Losownie n liczb z pliku tekstowego
» 2014-01-22 11:42:14
Witam ponownie, jestem już blisko skończenia projektu pozostało mi wybranie ilosci liczb przez użytkownika z pliku oraz wylosowanie tej ilości liczb. Ma ktoś jakiś pomysł żeby to w szybki i łatwy sposób zrobić?  Oto kod:

C/C++
#include <iostream>
#include <fstream>
#include <string>

using namespace std;
int main()
{
    string liczba;
    ifstream plik;
    plik.open( "liczby.txt" );
   
    if( plik.good() == true )
    {
        cout << "Uzyskano dostep do pliku!" << endl;
        while( !plik.eof() )
        {
            plik >> liczba;
            cout << liczba << endl;
        }
       
    } else
   
         cout << "Nie znaleziono pliku!" << endl;
   
   
    return 0;
}
P-102808
alixir
» 2014-01-22 11:46:14
Zapisuj kod w znacznikach bo nie idzie go czytać normalnie.
Nie bardzo moge zrozumieć zdanie
wybranie ilosci liczb przez użytkownika z pliku oraz wylosowanie tej ilości liczb
, ale jeśli chcesz wyświetlić tylko określoną liczbę liczb z pliku to możesz wstawić zawsze kolejną pętlę po której przerwiesz wczytywanie.
P-102810
bartus0492
Temat założony przez niniejszego użytkownika
...
» 2014-01-22 12:17:16
chodzi mi o to że użytkownik np podaje liczbe 5 żeby wczytac 5 liczb z pliku tekstowego które zostaną wylosowane a nie w kolejności takiej w jakiej są zapisane w pliku tekstowym.. jestem dopiero początkujący z programowania i jeszcze nie ogarniam tych pojęć wszystkich ale z dnia na dzień co raz więcej rozumiem..
P-102812
bartus0492
Temat założony przez niniejszego użytkownika
...
» 2014-01-22 21:02:21
czy ma ktoś jakieś pomysły? dodam że nie mogę używać tablic.
P-102883
domin568
» 2014-01-22 22:18:17
Dlaczego nie możesz używać tablic ?? Tablice sa wręcz stworzone do takich sytuacji
P-102892
bartus0492
Temat założony przez niniejszego użytkownika
...
» 2014-01-23 12:31:44
to są wymagania do mojego zagadnienia.. i w internecie nie znalazłem kogoś kto robił to bez tablicy, niestety mój pan profesor jest taki uparty i chyba na złość dał takie wymagania..


Temat: Wybieranie z pliku tekstowego liczb.

- Wykonujemy operacje na plikach. Nie wolno wczytywać do tablicy i operować tablicą. W przypadku testów, losowość, gdzie jest zasadna
*** WYMAGANIA DO PROJEKTU ***
• Dokumentacja – zawiera sformułowanie zadania, schemat blokowy całego programu (ogólny, na wysokim poziomie szczegółowości) schematy blokowe wybranych ważnych podprogramów
• Program powinien być napisany w sposób strukturalny – podział na podprogramy, w jednym podprogramie powinny być umieszczone inne podprogramy
• Tam gdzie jest to uzasadnione, możliwie należy korzystać z plików (dane, wyniki, należy zapisywać w plikach)
• W zadaniu rozważmy max jego zakres, tzn. co można w nim najwięcej zrobić
P-102929
alixir
» 2014-01-23 12:57:12
Szczerze powiem, że z tym losowaniem bez użycia tablic może być ciężko. Na razie wpadłem na jeden głupi pomysł, ale może to jakoś naprowadzi ciebie lub innych na możliwe rozwiązania.
- lecisz po pliku i każdą napotkaną zmienną zapisujesz w osobnym pliku, który nazywasz kolejnym numerem (np. od 1 ..)
- po skończonym przeglądania pliku masz zmienną przechowującą ilość napotkanych zmiennych w pliku (oraz tyle samo nowo utworzonych plików)
- teraz już powinno być proste – losujesz liczby z zakresu od 1 do ilość_zmiennych_w_pliku i wypisujesz zawartość pliku o nawie zgodnej z wylosowanym numerem
- na końcu możesz usunąć wszystkie niepotrzebne pliki

Takie podejście może nie jest zbyt estetyczne, ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy. A to zawsze jest jakiś punkt zaczepienia.


P-102932
MrPoxipol
» 2014-01-23 14:05:42
  • wylosuj indeksy
  • używając getline i przechodź linijka po linijce (jak są w oddzielnych liniach)
  • gdy już na niej będziesz wypisz treść linijki (liczbę)
  • ustaw pozycje na początek pliku
  • powtórz dla każdej liczby
P-102947
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona