Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinApi] Static/Edit Control + ScrollBar

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-17 21:25
Autor Wiadomość
Revo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinApi] Static/Edit Control + ScrollBar
» 2014-02-15 19:36:21
Witam wszystkich ! Tak długo wszystko szło gładko, ale w końcu musiałem tutaj zawitać ... Do rzeczy. Nie mogę sobie poradzić dokładnie z tym samym co kolega w tym temacie . Wyświetlam bitmapy na kontrolce static (albo jak kolega w temacie radził na edicie) i wykonuję wszystko zgodnie z poradnikami w kursie Winapi. Okno się ładnie przewija w prawo razem z bitmapkami, ale ... Jak przewinę w lewo to robi się smuga ... Bitmapy (dla prostoty bo stożyłem osobny projekt :P używam tylko TextOut()) rysuję w komunikacie WM_PAINT oraz do ScrollWindowEx() dokładam SW_INVALIDATE i SW_ERASE. Brak efektu. Przez 2 dni siedziałem w internecie i szukałem rozwiązania i znalazłem coś takiego : MSDN How to Scroll a Bitmap (Windows) tylko nie bardzo wiem jak to zastosować... Ktoś coś wie jak sobie z tym poradzić ?? Z góry dziękuję za każdą pomoc ! Pozdrawiam

PS..
Static/Edit są oknami-dziećmi. Jeżeli narysuję na nich bitmapki i będę scrollować główne okno (razem z oknem z bitmapkami) to wszystko jest ok ...
P-104688
Revo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-17 21:25:06
Problem rozwiązany ( MSDN Scroll Bitmap ) Proponuję dołączyć ten fragment do kursu o Scrollbarze. Jeżeli administracja się zgodzi, mogę napisać taki miniporadniczek poradniczek :) Temat do zamknięcia.

P-104830
« 1 »
  Strona 1 z 1