Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[linux] obsluga irq

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-20 10:07
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[linux] obsluga irq
» 2014-02-20 10:07:18
juz zalozylem, podobny temat, ale chyba nie zbyt jasno sie tam wyrazilem, nie dostalem zadnej odpowiedzi ;( 

Moze po krotce przedstawie sytuacje. Mam komputer z interfejsem GPIO - po prostu piny, ktory kazdy ma swoj IRQ. Do jednego pinu wysylam co jakis czas impuls, wtedy ten IRQ jest wywolany. Chcialbym liczyc te wszystkie impulsy. Do tego musze zaprogramowac funkcje, ktora bedzie wywolana dla danego interrupt.

Robil ktos tu cos takiego, moge liczyc na jakas pomoc. Niestety w necie nie znajduje zbyt duzo wyjasnien. Znalazlem przykladowy kodzik, ktory korzysta z headera: interrupt.h
Ja znalazlem go w folderze usr/src/linux-headers-3.2.0-53-genericpoae/include/linux.

Niestety gdy go zalaczam dostaje blad, ze brakuje linkage.h

Jezeli poszukam tego linkage i go odpowiednio zalacze, znowu dostaje bledow cala mase, ze sie w konsoli nawet nie miesci...

tu ktos pisal, ze nie moge siegac do systemowych headerow, z user namespace

W linuxie jestem "swiezy". W miedzyczasie znalazelm tez, ze mozna korzystac z signal.h  Ta biblioteke udaje mi sie poprawnie dolaczyc, ale nie jestem pewien, czy wypelni ona to zadanie, wlasnie zabieram sie za czytanie doku.

Najmniejsza pomoc jest super mile widziana, liczy sie kazdy link ;)
P-105005
« 1 »
  Strona 1 z 1