Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C] Wpływ hardware'u na kompilacje - pytanie laika

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-24 00:09
Autor Wiadomość
grey_nomad
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C] Wpływ hardware'u na kompilacje - pytanie laika
» 2014-02-23 22:35:03
Witam,

To pierwszy moj post na tym forum - witam wszystkich!

Od kilku lat zajmuje sie PHP, lecz moje doswiadczenie w C/C++ jest niestety zerowe (w 2014 mam zamiar to zmienic). W ramach swojej pracy pisze glownie dedykowane aplikacje, czesto do uzytku wewnetrznego dla frim i przedsiebiorstw produkcyjnych. W chwili obecnej realizuje zlecenie wymagajace dosc skomplikowanej analizy statystycznej, ktorej PHP raczej nie pociagnie. Znalazlem biblioteke C, ktora wprost idealnie spelnia wymagania - lmfit (http://apps.jcns.fz-juelich.de/doku/sc/lmfit). Docelowo biblioteka wraz z oblsugujacym go skryptem PHP bedzie dzialac na hostingu wspoldzielonym (z pewnych wzgledow niestey nie ma opcji na inne rozwiazanie), ktory chodzi na Debianie 5.0. W zwiazku z tym bede musial skompilowac program sam, jednak z oczywistych wzgledow gcc na serwerze jest zablokowane.

Stad moje pytanie, przepraszam jezeli jest naiwne lub smieszne: Czy realne jest skompilowanie kodu na innej maszynie (o zupelnie innej konfiguracji sprzetowej) z Debianem 5.0 i pozniejsze uzywanie go (po skopiowaniu) na serwerze wspoldzielonym? Jezlei jest to w ogole mozliwe, to na jakie aspekty/sprawy powinienem zwrocic uwage?

Pozdrawiam,

Adam
P-105167
DejaVu
» 2014-02-24 00:09:57
Skoro wiesz, że na serwerze docelowym jest debian to możesz skompilować sobie aplikację na swoim komputerze (pod debianem oczywiście) i wgrać skrypt cgi na maszynę docelową. Przetestuj sobie to na prostym programie 'hello world'. Skompilowana aplikacja musi linkować wszystko statycznie - w tym również standardowe biblioteki.
P-105170
« 1 »
  Strona 1 z 1