Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Access 2007] Nauka kwerend, gdzie szukać informacji?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-28 20:04
Autor Wiadomość
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Access 2007] Nauka kwerend, gdzie szukać informacji?
» 2014-02-27 21:48:08
Witam.
Jako że mam zamiar zdawać na maturze informatykę to jestem skazany na naukę (choć w pewnym stopniu) Accessa. Coś tam niby umiem, lecz gdy dochodzę do momentu gdy otwieram sobie pierwszy lepszy arkusz rozszerzony to umieram w pięć sekund, głównie przez słabą umiejętność obsługi kwerend (Dzięki Ci Boże za moją nauczycielkę informatyki, która zdecydowała się zrobić z nami Accessa na 3 lekcjach...)
No i tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś zna jakąś w miarę przyjazną stronkę, która pokazuje co i jak jeśli chodzi o kryteria kwerend i tym podobne zabawy? Szukałem coś po polskich internetach, próbowałem grzebać też w pomocy Accessa ale przeważnie znajdowałem jedynie proste tutoriale, które na dobrą sprawę nic mi nie dawały.
Od biedy może być i po angielsku, nie należę do geniuszy jeśli chodzi o ten język ale jak będzie to w miarę łopatologicznie to chyba dojdę do tego o co chodzi :P
P-105369
SeaMonster131
» 2014-02-27 22:07:21
Myślę, że trzeba umieć SQL i trochę "obeznania komputerowego" ;) Poza tym ja kupiłem sobie książkę "Repetytorium maturzysty - informatyka" (wydaw. Greg), jest bardzo tania jak na książkę, a masz w niej bardzo dużo informacji, w tym te bazy danych. Ale na pewno też np na YouTubie są informacje na ten temat.
P-105371
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-27 22:22:12
No w sumie całkiem niedroga, faktycznie. Pytanie moje tylko, czy wiedza tam zawarta wystarczy mi do obsługi Accessa na poziomie wymaganym przez CKE? Kiedyś faktycznie widziałem tą książkę, ładnie dość opisywane było ale akurat wtedy jeszcze nie myślałem nad bazami danych i na to w sumie nie spojrzałem -.-
P-105376
SeaMonster131
» 2014-02-28 20:04:27
Myślę, że wszystko, co powinieneś wiedzieć, opisane jest krok po kroku wraz z wytłumaczeniem i nawet z obrazkami ;)
P-105429
« 1 »
  Strona 1 z 1