Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

"Plik w pliku"

Ostatnio zmodyfikowano 2009-10-15 15:58
Autor Wiadomość
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
"Plik w pliku"
» 2009-10-12 19:59:36
Witam,piszę temat powiązany z C++,dlatego umieszczam go w tym dziale-mam nadzieje,że słusznie.

Mam taki problem,że potrzebuje zrobić program,który uruchomi plik *bat wyświetli wiadomość,a potem skopiuje plik- np. *jpg albo inny. <---- To przykład

I chce,żeby te wszystkie 3 pliki załóżmy : exe,bat,jpg były w jednym pliku (exe).

Z plikiem bat nie ma problemu,bo wpisuje go w kod programu c++ i tworze jako plik tekstowy tylko z rozszerzeniem *bat wypakowujący się w folderze co program.I tym samym po włączeniu pliku exe stworzy sie i wypakuje plik bat.

Ale co zrobić z plikiem np. *jpg  Czy można go jakoś "wsadzić" w kod programu c++
Poszłem tokiem myślenia bat i spróbowałem zrobić to tak jak z plikiem *bat

Otworzyłem plim *jpg w notatniku,skopiowałem zawartość i w pustym notatniku wkleiłem i zapisałem jako *jpg. Chociaż ikonka rozszerzenie i wielkość była taka sama jak *jpg macierzystego,zdjęcie nie działa.

Wiecie jak można zawrzeć plik np.jpg w exe???
P-10839
GoldWolf
» 2009-10-12 20:25:11
I chce,żeby te wszystkie 3 pliki załóżmy : exe,bat,jpg były w jednym pliku (exe).O ile mi wiadomo nie jest to możliwe. Gdyby coś takiego istniało to aplikacje były by tylko jedno plikowe. Dlatego właśnie windows posiada ponad 30K plików.

Mógłbyś napisać aplikację, która ci spakować jakieś pliki, ale i tak po skończonej operacji będziesz miał exe i plik_spakowany
P-10840
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-12 20:36:05
Aha,a nie wiesz czemu (pytam teraz z ciekawości) gdy otworze jpg w notatniku,skopiuje zawartość i zapisze jako plik.jpg ten plik nie działa,chociaż zawartość rozmiar itp sa identyczne???

Dobrze,że plik bat idzie wpisać w kod,ale wkońcu c++ przez system(); też to potrafi...
P-10841
Thud
» 2009-10-12 20:44:45
Bo plik zapisywany jest wtedy tekstowo, nie binarnie.
P-10842
GoldWolf
» 2009-10-12 20:45:29
gdy otworze jpg w notatniku,skopiuje zawartość i zapisze jako plik.jpg ten plik nie działa,chociaż zawartość rozmiar itp sa identyczne???Nie wiem jak notatnik otwiera JPG-a. Wiem, że jak tego typu treść zapisujesz, to zapisujesz w kodowaniu ASCII, bądź UTF-8 czy innej ale tekstowej, a nie graficznej.
P-10843
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-12 22:04:16
No ok,kolega wyżej napisał,że ma to być zapisane binarnie.powiedzmy,że oworze *jpg notatnikiem i jego zawartość-tekstową przekonwertuję binarnie.Zapisze w notatniku jako *jpg i wtedy będzie działać?



Nie wiem jak notatnik otwiera JPG-a. Wiem, że jak tego typu treść zapisujesz, to zapisujesz w kodowaniu ASCII, bądź UTF-8 czy innej ale tekstowej, a nie graficznej.

Hmm bardziej podchodzi mi twierdzenie z kodem binarnym niż ASCII czy UTF-8.Bo przecież kod ASCII działa w kompilatorach środowisk programistycznych,a kod binarny to jednak podstawa.

P-10844
pompom
» 2009-10-12 23:11:36
Możesz włóżyć go do zasobów (edytorem zasobów) (najprostsze), albo załadować do jakiejś sekcji w pliku exe (trochę bardziej zaawansowane).
Ewentualnie, po kompilacji robisz
copy a.exe+a.jpg b.exe (o ile pamiętam składnia jest taka)
To doklei a.jpg na koniec b.exe. Program będzie musiał znać swój rozmiar, odczytywać sam siebie i wczytać doklejone dane.
P-10847
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-13 15:10:35
Czesc,widze,że sie na tyn znasz,mógłbyś mi to zaprezentować na prostym przykładzie?
P-10850
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona