Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program z prostym interfejsem okienkowym - jak zrobić?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-11 19:36
Autor Wiadomość
marek252
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program z prostym interfejsem okienkowym - jak zrobić?
» 2014-05-10 21:10:32
Witam.
Opiszę jak wygląda mój program. Otóż, pojawia się na ekranie kilka możliwości. Wybieramy jakąś wciskając np. 3 i Enter. Pokazują się nowe możliwości, tam też jakąś wybieramy itd. Wiem jak to napisać w konsoli, jednak muszę to zrobić z interfejsem okienkowym. Pytanie jak to zrobić?
1. Czy można zrobić tak, żeby program był uruchamiany w konsoli a tam były małe przyciski np. 1, 2, 3 itd., na które jeśli kliknę to stanie się to samo co gdybym nacisnął w konsoli 3 i Enter? Czy żeby zrobić takie przyciski to trzeba jakoś inaczej robić, nie w konsoli czy coś?
2. Mogę takie przyciski zrobić w Visual Studio? Piszę w C++. Czy ułatwię sobie jeśli najpierw napiszę ten program w konsoli a później przerobię na te guziczki? Czy lepiej od razu męczyć się z guziczkami? Pytanie czy to będzie kwestia później dosłownie kilku kliknięć, przeciągnięcia danego przycisku i np. wklejenia do niego kodu, który wcześniej odpowiadał danej opcji czy trzeba to będzie zupełnie od nowa robić? Nie chcę robić 2 razy, jednak na razie brak czasu na naukę przycisków a w konsoli mógłbym napisać szybko.
3. Czy Windows Forms i Win Api to to samo? Ponoć coś takiego da się zrobić w QT? Rozjaśniłby mi ktoś troszkę w jaki sposób mógłbym zrobić to co chcę? Jeśli trzeba to robić w innym programie niż Visual Studio to w jakim to łatwo zrobić i jaki sposób/metodę wybrać (Win Api/QT?).
Pozdrawiam
P-109647
SeaMonster131
» 2014-05-10 21:54:07
W konsoli da się używać myszki, ale lepiej od razu zrobić to używając WinAPI, Qt, GTK+, WxWidgets lub Windows Forms jak wspomniałeś.

3. Windows Forms i WinAPI to dwie różne rzeczy. Tylko pamiętaj, że w Windows Forms piszesz w języku C++/CLI (starsze Visual Studio) lub piszesz w - co polecam do aplikacji okienkowych - Visual C# (nowe Visual Studio).
P-109650
marek252
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-10 21:58:24
A jak będzie najłatwiej to zrobić? Win Api, Windows Forms czy QT? Coś czytałem, że ponoć QT najłatwiej. Rozumiem, że pobieram jakiś program QT i tam to robię? Czy piszę to w Visualu tylko tworzę jakiś projekt QT czy coś? Pisząc w QT mogę używać C++?
P-109651
bingo009
» 2014-05-10 23:08:56
WinApi nie polecam, sam pisałem i jest dość pomieszanie i nie przejrzyste jak dla mnie, oraz tylko na Windows(chyba, że chcesz tworzyć tylko aplikacje Windows, to wtedy nieważne), o innych się nie wypowiem, bo w żadnym narazie nie pisałem.
P-109659
Parapet
» 2014-05-11 08:49:38
Naucz się C# (jak znasz c++ dobrze to szybko się nauczysz) i zacznij tworzyć aplikacje okienkowe w Visual Studio C# przy tym ucz się dalej C#.
P-109665
pekfos
» 2014-05-11 15:07:00
Nauczył się C++, chce w nim zrobić program okienkowy, a Ty piszesz "Naucz się C#, rób aplikacje w C# i ucz się dalej C#". wow..
P-109684
Parapet
» 2014-05-11 15:22:37
w C# tworzy się łatwiej i nauczy się poprawnie programować obiektowo ;)

Edit: A co jak zna C++ to już nie może się nauczyć C#?
P-109687
pekfos
» 2014-05-11 15:28:03
Znać dwa po trochu, to jak nie znać żadnego. Pyta w kontekście dalszej nauki C++, więc proponowanie zmiany języka jest nie na miejscu..
P-109689
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona