Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[QT] QTableWidget

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-20 00:22
Autor Wiadomość
KamilJ
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[QT] QTableWidget
» 2014-05-19 18:15:57
Cześć.
Mam problem ustawieniem QTabelWidget. Czy w pierwszym wierszu tabeli(header) istnieje możliwość scalania komórek?


header

Na obrazku powyżej u góry widać co udało mi się teraz zrobić a poniżej to jakbym chciał żeby moja tabela wyglądała.
Czy jest możliwość aby uzyskać taki efekt?

Teraz header uzupełniam w taki sposób:

C/C++
ui->ustawieniaGodzinTab->setHorizontalHeaderItem( 2, new QTableWidgetItem( "Poniedzialek" ) );
ui->ustawieniaGodzinTab->setHorizontalHeaderItem( 3, new QTableWidgetItem( "Do" ) );
ui->ustawieniaGodzinTab->setHorizontalHeaderItem( 4, new QTableWidgetItem( "Od" ) );
P-110417
czosnek17
» 2014-05-19 18:45:42
Jeżeli Poniedziałek ma być zrobiony tak jak ITEM 2 to chyba tu jest rozwiązanie:
http://www.codeprogress.com​/cpp/libraries/qt​/showQtExample.php?index=201​&key=QTableWidgetMergeCells
P-110419
KamilJ
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-20 00:22:24
Dzięki za odpowiedź czosnek17.
Trafiłem na tą stronę kiedy szukałem odpowiedzi w googlach jednak ona nie rozwiązuje mojego problemu :/
Chodzi o to że jest tam opisany sposób scalenia komórek tabeli, tymczasem ja potrzebuje scalić odwrotnie niż w tym przykładzie czyli pierwszy wiersz (header).
Chciałbym również jeśli to możliwe aby header składał się z 2 wierszy a nie jak to jest standardowo z jednego, chodzi o to żeby te 2 pierwsze wiersze nigdy nie przesuwały się gdy użytkownik użyje scrola (coś jak blokowanie górnego wiersza w Excelu) a wierszy gdzie są godziny może być kilkadziesiąt.
P-110443
« 1 »
  Strona 1 z 1