Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro 5 ] ekrany gry :)

Ostatnio zmodyfikowano 2014-07-11 01:19
Autor Wiadomość
LRostalski
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro 5 ] ekrany gry :)
» 2014-06-30 15:39:38
Witam


Aktualnie bawię się w Allegro 5 i chciałbym stworzyć małą gierkę, przeczytałem kilka kursów itp :) Mam pytanko jak zrobić zmieniające się ekrany, głównie chodzi mi o takie cóś : 1 pokazuje się nazwa firmy np i po 2 sekundach przechodzi automatycznie do następnego czyli do menu w menu wystarczyło by kilknac enter i pokazała by się gra :) głównie chodzi mi jak by zrobić te przełączanie się ekranów :) najlepiej na klasach
P-112987
pekfos
» 2014-06-30 15:42:04
Klasa ekranu, kontener, albo jakaś zmienna i zwykły warunek.. Czy do takich rzeczy nie powinieneś sam dochodzić, biorąc się za biblioteki..?
P-112988
Pshepo
» 2014-07-01 21:11:27
Do autora tematu: wydaje mi się, że powinieneś zainteresować się stanami. Na początek mógłbyś jako stany, wykorzystywać zwykły typ wyliczeniowy, i w funkcji Update'ującej określać co przy danym stanie ma się dziać, oraz jaki jest warunek przejścia do innego stanu.
P-113071
marianekA
» 2014-07-05 06:54:13
Przy zmianie ekranów w Allegro5 ładny efekt daje ściemnianie i rozjaśnianie obrazu przy użyciu funkcji
al_draw_tinted_bitmap()
 w pętli i zmiana wartości alfy.
P-113306
Xanias
» 2014-07-11 01:19:47
Tworzysz klasę abstrakcyjną okno. Potem tworzysz sobie klasy pochodne, i ustawiasz wskaźnik typu klasy abstrakcyjnej na dane okienko na którym chcesz pracować. Klasa abstrakcyjna powinna mieć metody ładowania obrazków,czcionki,muzyki. Pamiętaj o klasie sprzątającej, która czyści wszystkie te rzeczy, al_destroy_bitmap,font podczas zmiany wskaźnika na inny obiekt. Oczywiście metoda wyświetlająca, no i taka która sprawdza jakie akcje wykonujesz.

Co do animacji przyciemniania tak jak kolega wspomniał al_draw_tinted_bitmap(), w tym że proponował bym do tego osobną klasę, najpierw klasa abstrakcyjna animations, a potem wywodząca się od niej właśnie ta przyciemniająca, posiadająca metodę wyświetlająca, do której wysyłany jest obrazek. Animacja ta niech będzie obiektem umieszczonym w klasie okienka, który ma ją wykorzystywać.
P-113608
« 1 »
  Strona 1 z 1