Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie sieciowe pod Windowsem

Ostatnio zmodyfikowano 2014-07-05 16:55
Autor Wiadomość
cout
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie sieciowe pod Windowsem
» 2014-07-03 14:45:08
Witam, od jakiegoś czasu poszukuję zacząłem interesować się programowaniem sieciowym. Wydaje mi się dość trudnym zagadnieniem i nie wiem za bardzo z jakiej strony się za to zabrać. Jest o tym sporo poradników, ale nie mogę się z żadnym z nich "porozumieć".
1. Tak, wiem. Taki poradnik znajduje się na tej stronie. Niestety - pod Linuxa.
2. Tak, wiem, autor tłumaczy co trzeba zrobić, żeby korzystać z tego poradnika pracując pod Windowsem. Niestety próbowałem kilka razy i nie udało mi się zrobić praktycznie nic, prawdopodobnie z mojej winy, ale:
czy zna ktoś dobry, aktualny poradnik o programowaniu sieciowym? Najbardziej zależy mi żeby był pod Windowsa. Byłoby dobrze żeby był oparty o język C/C++, ale jeśli nie to trudno. No i najlepiej gdyby był zrozumiały dla kogoś kto nie ma kompletnie pojęcia o tym jak działają sieci, gniazda itd.
P-113180
pekfos
» 2014-07-03 14:50:33
od jakiegoś czasu poszukuję zacząłem interesować się
:)

1. Tak, wiem. Taki poradnik znajduje się na tej stronie. Niestety - pod Linuxa.
2. Tak, wiem, autor tłumaczy co trzeba zrobić, żeby korzystać z tego poradnika pracując pod Windowsem. Niestety próbowałem kilka razy i nie udało mi się zrobić praktycznie nic, prawdopodobnie z mojej winy
Kurs WinSocka na tej stronie to jeden z najlepszych. Różnice między użyciem pod Linuxa i Windowsa są niewielkie. Jeśli masz z tym problemy, to sprawdź tu
» Kurs WinAPI, C++ » ZaawansowaneWinsock lekcja
P-113181
cout
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-07-04 20:35:25
:O
Nie wiem skąd wzięła się ta pierwsza linijka :D
Przeglądałem kurs na tej stronie jakiś czas temu więc pewnie kiedy usłyszałem "linkowanie" to się przestraszyłem i zacząłem szukać innego, z linkowaniem mam bowiem nieprzyjemne przeżycia...
Spróbuję jeszcze raz i prosiłbym żeby nie zamykać jeszcze tego tematu w razie gdybym miał jakieś problemu z konfiguracją pod Windowsa
P-113294
cout
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-07-05 14:23:00
Ok, zgodnie z planem, jest problem. Ten jest dość dziwny...
oto kod:
C/C++
#include <winsock2.h>
#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    WSADATA wsaData;
   
    int result = WSAStartup( MAKEWORD( 2, 2 ), & wsaData );
    if( result != NO_ERROR )
         cout << "Initialization error";
   
}
Zlinkowałem plik WS2_32.lib, tak jak polecił autor poradnika. Kompiluje program... a tu: "it seems that this project has not been built yet. do you want to build it now?"...
Zetknąłem się już z tym, ale jakoś nigdy nie stanowiło to większego problemu i udało mi się w końcu skompilować program. Pogrzebałem trochę i większość poleca takie rozwiązanie. Properties(przy projekcie) > Build Targets i zaznaczyć krzyżyk przy "main.cpp", czy jak ktoś nazwał sobie swój program. Miałem tak zrobione od początku, a program dalej nie chce się skompilować. Ktoś polecił mi też żebym stworzył Console Application zamiast Empty Project, ale to także nic nie dało, a Google więcej rozwiązań nie chce podać (w każdym razie nie tak chętnie).
Pomysły?
P-113314
DejaVu
» 2014-07-05 16:55:52
P-113321
« 1 »
  Strona 1 z 1