Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak zrobić "pseudofolder" ? (instalator w JEDNYM PLIKU)

Ostatnio zmodyfikowano 2014-08-25 23:09
Autor Wiadomość
krykoz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak zrobić "pseudofolder" ? (instalator w JEDNYM PLIKU)
» 2014-08-25 19:16:49
Witam, trudno mi jest tłumaczyć coś innym, ale postaram się to zrobić, przejdę od razu do sedna.

Mam płytę z jakąś grą, na niej znajdują się pliki, ileś plików, powiedzmy że 20 (wszystko waży koło 100mb), wśród nich jest jeden bardzo ważny, jest nim setup.exe.
Płyta nie ma żadnych zabezpieczeń, mogę zaznaczyć wszystkie pliki i je skopiować do jakiegoś folderu na komputerze, niech będzie miał on nazwę - "Moja gra".
Załóżmy że mam już na dysku, na pulpicie folder "Moja gra" a w nim skopiowane wszystkie pliki z płyty.
Wchodzę w "Moja gra" znajduję plik o nazwie setup.exe, uruchamiam go, wyskakuje mi instalator, klikam wszystko po kolei dalej i mam już grę zainstalowaną. Gra działa jak należy, bez żadnych problemów.

FRAGMENT DLA CZEPIALSKICH : Nieistotne jest to że nie z każdą grą mi to zadziała bo są jakieś zabezpieczenia i inne bzdury.

Mam nadzieje że jak na teraz wszystko jest zrozumiałe.

A teraz napisze o co mi chodzi...

Wiele programów i gier posiada instalator składający się z jednego pliku exe. Podam przykład. Chce mieć przeglądarkę Opera, ściągam ją z internetu, wszystko jest w jednym pliku exe, uruchamiam go wszystko się instaluje i działa, nie ma żadnego folderu w którym jest wiele plików, które trzeba wypakować i szukać wśród nich właściwego pliku by zainstalować program.

Czy jest jakiś program którym mogę przerobić moje pliki, a konkretniej folder "Moja gra" na taki np "Moja gra.exe" który będzie jednym zamkniętym plikiem, tylko do odczytu, bez wglądu do niego (jego zawartości), który jak uruchomię odpali mi automatycznie wybrany przeze mnie wcześniej na stałe ustawiony plik "setup.exe" ? Chce mieć zamiast folderu jeden plik który będzie działał tak jakbym uruchamiał jeden z plików z tego folderu.

Jeśli coś nie zrozumiałe to pisać. Jak coś to samorozpakowujące się archiwum odpada, bo nie chodzi mi o to by spakować folder, chce mieć od razu opcje instalacji tej gry z tego jednego pliku. Podobnie opcja ukrycia wszystkich plików poza tym setup.exe nie wchodzi w grę, nie chce kombinacji, chce mieć jeden plik i tyle, mam nadzieje że ktoś zrozumie o co mi chodzi.

P-116052
pekfos
» 2014-08-25 19:28:14
Archiwum SFX (WinRAR), kreatory instalatorów, własny program, itd.

Jak coś to samorozpakowujące się archiwum odpada, bo nie chodzi mi o to by spakować folder, chce mieć od razu opcje instalacji tej gry z tego jednego pliku.
I tak pewnie nie musisz robić więcej, niż rozpakować pliki w docelowym miejscu, więc co za różnica..?
P-116054
Jacob99
» 2014-08-25 19:51:15
Możesz użyć chociażby systemu NSIS. http://nsis.sourceforge.net​/Main_Page
Tworzenie prostego instalatora jest opisane [a href="http://programuje.wordpress.com/2010/02/08/rozpoczynam-tworzenie-instalatora-z-nullsoft-install/" name="tu (Początkujący byłem, teraz bardziej na zaawansowany – NSIS Tworzenie instalatora część 1)]
P-116055
krykoz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-08-25 20:02:09
pekfos, zrozumiałeś o co mi chodziło? chce mieć tylko JEDEN plik który uruchamiam jak chce zainstalować dany program na komputerze.

Archiwum SFX (WinRAR) nie może być, napisałem że coś w stylu jak instalator Opery, mam jeden plik, który nie jest archiwum sfx i jak widać coś takiego istnieje bez potrzeby robienia tego co piszesz.

"I tak pewnie nie musisz robić więcej, niż rozpakować pliki w docelowym miejscu, więc co za różnica..?"

Nie chce nic pakować i wypakowywać, bo nie dość że muszę potem to wypakowane po instalacji usuwać, nie mogę tego użyć od razu gdy mam, chce mieć jeden plik który od razu uruchamia instalacje. Poza tym instalacja nie polega na tym że jakieś pliki instalator wypakowuje w program files i wszystko działa, a gdzie wpisy do rejestru i inne?

Jacob99 spróbuje tego NSIS. Ale to też chyba kreator instalatorów, a ja mam już jeden plik instalatora, chyba że on automatycznie działa i nie działa to na zasadzie instalator instalatora.
P-116056
pekfos
» 2014-08-25 20:13:56
pekfos, zrozumiałeś o co mi chodziło? chce mieć tylko JEDEN plik który uruchamiam jak chce zainstalować dany program na komputerze.
A ty zrozumiałeś cokolwiek z tego, co napisałem..? Wszystko z wymienionych da ci ten twój "JEDEN PLIK" do instalacji..

Archiwum SFX (WinRAR) nie może być, napisałem że coś w stylu jak instalator Opery, mam jeden plik, który nie jest archiwum sfx i jak widać coś takiego istnieje bez potrzeby robienia tego co piszesz.
Co nie znaczy, że nie możesz tego użyć. To najłatwiejsze możliwe rozwiązanie.

Nie chce nic pakować i wypakowywać, bo nie dość że muszę potem to wypakowane po instalacji usuwać, nie mogę tego użyć od razu gdy mam, chce mieć jeden plik który od razu uruchamia instalacje. Poza tym instalacja nie polega na tym że jakieś pliki instalator wypakowuje w program files i wszystko działa, a gdzie wpisy do rejestru i inne?
Instalacja właśnie na tym polega. W większości przypadków nie potrzeba żadnych innych kroków. Na prawdę potrzebujesz wpisów do rejestru, czy tylko słyszałeś, że niektóre aplikacje tego wymagają..? Nie musi to być zrobione w instalatorze, możesz to zrobić przy pierwszym uruchomieniu programu. Jedyne czego w SFX łatwo nie zrobisz (Z podstawowych elementów instalatora), to skrót na pulpicie, menu start, itp, ale to jest cena najłatwiejszego rozwiązania, które na wstępie bezpodstawnie odrzucasz.
P-116057
1aam2am1
» 2014-08-25 20:17:29
Tobie chodzi chyba oto by w twoim pliku instalacyjnym były wszystkie dane, podfoldery które teraz musisz mieć obok aby zainstalować ten twój program.
P-116058
krykoz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-08-25 20:23:58
Wszystko z wymienionych da ci ten twój "JEDEN PLIK" do instalacji..

Nie rozumiesz, twój pomysł z samorozpakowującym się archiwum nie pomaga, tylko dodaje zbędnego klikania i tracenia czasu na nie, jak zrobię archiwum to nie dość że muszę najpierw wypakować pliki z niego to muszę wybrać gdzie ma wypakować, muszę poczekać aż wypakuje, muszę uruchomić setup.exe i instalować, a ja chce od razu mieć jeden plik który uruchamiam i od razu rozpoczyna się instalacja gry (a nie wypakować archiwum, zainstalować program, usunąć folder z wypakowanymi plikami). Tak jakbym z folderu wybrał ten "setup.exe", ale chce mieć to w jednym pliku. Archiwum SFX (WinRAR) nie sprawdzi się tak jakbym chciał, rozumiesz co to znaczy że wybieram JEDEN PLIK, uruchamiam go i od razu rozpoczyna się instalacja?



Tobie chodzi chyba oto by w twoim pliku instalacyjnym były wszystkie dane, podfoldery które teraz musisz mieć obok aby zainstalować ten twój program.

Właśnie o takie coś mi chodzi, wszystko co mam w folderze chce zamienić na jeden plik, chce by działo to jakbym wchodził po prostu w folder i wybierał "setup.exe", tyle że bez wchodzenia do folderu, zrobić jeden duży plik taki "pseudofolder" który jak kliknę na niego dwa razy myszką to nie wejdzie mi w zawartość folderu tylko zachowa się jakbym kliknął od razu na setup.exe, ale chce by to wszystko było w jednym pliku.





Instalacja właśnie na tym polega. W większości przypadków nie potrzeba żadnych innych kroków. Na prawdę potrzebujesz wpisów do rejestru, czy tylko słyszałeś, że niektóre aplikacje tego wymagają..? Nie musi to być zrobione w instalatorze, możesz to zrobić przy pierwszym uruchomieniu programu. Jedyne czego w SFX łatwo nie zrobisz (Z podstawowych elementów instalatora), to skrót na pulpicie, menu start, itp, ale to jest cena najłatwiejszego rozwiązania, które na wstępie bezpodstawnie odrzucasz.

No tak ale rozumiesz to że ja już mam jeden instalator? ja nie chce robić instalatora instalatora, sam w sobie ten "setup.exe" wypakowuje pliki do docelowego folderu, a jak zrobię archiwum to spakuje spakowane już pliki, a to się mija z celem, to jakbym miał folder i go spakował i to spakowane bym jeszcze raz spakował, nie dość że muszę dwa razy potem wypakowywać to dodatkowo pamięć na dysku zajmuje. A co do wpisów to tak właśnie słyszałem że nie które aplikacje potrzebują, nie które nie, mogą coś zainstalować i folder z zainstalowanym programem skopiować na jakiś pendrive czy coś i będzie działać. Mi chodzi o to by mieć wersje instalacyjną która tworzy skróty jak podczas normalnej instalacji.
P-116059
akwes
» 2014-08-25 20:32:24
W takim razie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że żadna gra nie ma jednego pliku setup.exe tylko setup.exe i milion plików obok.

Wchodziłeś kiedyś na płytę CD? Najwyraźniej nie.

Nikt Cię nie rozumie, bo pytasz o coś zupełnie abstrakcyjnego i mało sensownego :)
P-116060
« 1 » 2 3 4 5
  Strona 1 z 5 Następna strona