Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] Problem z linkowaniem

Ostatnio zmodyfikowano 2009-11-29 21:46
Autor Wiadomość
Annichilus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] Problem z linkowaniem
» 2009-11-25 18:26:03
Witam, jestem początkującym w programowaniu grafiki i od razu napotykam na błąd linkowania:
C/C++
[ Linker error ] undefined reference to ` _imp__key '
ld returned 1 exit status
a jak odpalam program przez projekt z szablonem agglero z 1 lekcji to wyskakuje mi cos takiego:
[ Build Error ][ AllegroP.exe ] Error 1

Jeśli ktos moze mi pomoc to prosze o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam cale forum.
P-11779
DejaVu
» 2009-11-26 06:39:35
Szczerze mówiąc to Twój błąd nie za wiele mi mówi, choć wkleiłeś wszystko co powinieneś. Wydaje mi się, że nie dolinkowałeś biblioteki allegro, tj.
-lalleg

Tematów na forum związanych z linkowaniem było całe mnóstwo, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiedzi.

[google.pl] site:forum.ddt.pl allegro linker

/edit:
http://archiwum.ddt.pl/?GroupId=702
P-11781
Annichilus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-26 17:31:31
no wlasnie juz przeszukiwalem forum i widzialem mnowstwo postow (w tym twoich) i nadal nic nie dziala :/ dolinkowalem wszystko co moglem i nadal te same bledy, a projekt allegro w kursie i mie pieknie skompilował, natomiast reszta nie...

/edit

aha, a w glownym katalogu deva nie mam pliku *alleg*, czy te bledy moga byc tym spowodowane? bo sciagnałem wszystkie mozliwe zakladki jakie byly do pobrania...
P-11790
DejaVu
» 2009-11-26 19:03:43
yhm... jeśli przykłady z kursu się kompilują to znaczy, że problem dotyczy Twojego kodu.
P-11796
Annichilus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-26 20:45:06
nie, chodzi o to ze sam ten pierwszy kod z allegro ktory masz zaraz po sciagnieciu sie kompiluje a reszta nie, nawet te z kursu...
P-11797
DejaVu
» 2009-11-26 20:56:06
No bo ten pierwszy kod zaraz po ściągnięciu ma projekt skonfigurowany. Z tego co piszesz wynika jednak, że Ty nie posiadasz projektu, więc nie możesz dolinkować biblioteki allegro. Jeśli działa Ci chociaż jeden projekt allegro, możesz sprawdzić sobie jego ustawienia linkera/konsolidatora i zobaczyć co masz inaczej, że Ci nie działa.
P-11801
Annichilus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-26 21:35:39
no dobra, juz mowilem ze robie te pliki i osobno i w projekcie ale zrobie jak mowisz, jak nie bedzie dzialac to ci jutro wysle caly kod zrodlowy
P-11803
Annichilus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-28 19:29:19
ok juz dziala, problem lezal w zakladce gdzie mi kazales dolinkowac allegro, ale w innym oknie. mam teraz natomiast inny problem, wszystko sie kompiluje ale nie wyswietla mi mojego okna tylko jakies inne pod nazwą "allegroup", ktorego nie widac na ekranie ale dziala na pasku zadan, dosc dziwne :/
P-11871
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona