Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Błędna jednostka.

Ostatnio zmodyfikowano 2014-09-11 14:22
Autor Wiadomość
Kalif
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Błędna jednostka.
» 2014-09-11 11:25:18
Po przeczytaniu lekcji 13 chciałem poćwiczyć sobie ify. Napisałem sobie taki maly program który liczy ile butelek potrzeba na zbudowanie wiezy od danej wysokosci (wiem głupi program, bo przecież wystarczy sobie podzielic na kalkulatorze ale nie nie miałem pomysłu żadnego więc walnąłem takie coś, mniejsza o to). Jednak kiedy wpiszę liczbę po przecinku wyskakuje mi komunikat "błędna jednostka" która miała wyskakiwać ale tylko jeśli ktoś wpisze coś innego niż metry etc. lub cm etc.... O co może chodzić? KOD:

C/C++
#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    double butelka, wieza;
    string butelka_jednostka, wieza_jednostka;
   
    cout << "podaj wysokosc jeden butelki. po wcisnieciu enter wpisz jednostke:";
    cin >> butelka;
    cin >> butelka_jednostka;
   
    if( butelka_jednostka == "m" || butelka_jednostka == "metry" || butelka_jednostka == "metrow" )
         butelka = butelka / 100;
   
    else if( butelka_jednostka == "cm" || butelka_jednostka == "centymetry" || butelka_jednostka == "centymetrow" )
         butelka = butelka;
   
    else
         cout << "bledna jednostka";
   
   
    cout << "podaj wysokosc wiezy. po spacji wpisz jednostke";
    cin >> wieza;
    cin >> wieza_jednostka;
   
    if( wieza_jednostka == "m" || wieza_jednostka == "metry" || wieza_jednostka == "metrow" )
         wieza = wieza / 100;
   
    else if( wieza_jednostka == "cm" || wieza_jednostka == "centymetry" || wieza_jednostka == "centymetrow" )
         wieza = wieza;
   
    else
         cout << "bledna jednostka";
   
   
    cout << "wynik to: " << wieza / butelka;
   
    return 0;
}
P-116872
Monika90
» 2014-09-11 11:36:33
Przy podawaniu liczby użyj kropki zamiast przecinka do oddzielenia części całkowitej od ułamkowej.

Dodaj też #include <string> na początku programu.
P-116874
Kalif
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-09-11 11:51:33
No tak... Działa. A jest jakiś sposób, żeby przecinek też działał? Czy jest to na razie poza moim zasięgiem?:D
P-116875
pekfos
» 2014-09-11 14:22:05
Działa. A jest jakiś sposób, żeby przecinek też działał? Czy jest to na razie poza moim zasięgiem?:D
Możesz próbować użyć std::numpunct.
P-116880
« 1 »
  Strona 1 z 1