Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[winsock]telnet, zapytanie GET

Ostatnio zmodyfikowano 2009-12-11 12:27
Autor Wiadomość
markon
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[winsock]telnet, zapytanie GET
» 2009-12-07 18:15:03
Witam, może i te pytania nie mają zbyt wiele wspólnego z winsockiem, ale piszę, ponieważ często natrafiam na poniższe rzeczy.
1. Co to jest telnet, skąd go wziąć? (tylko nie odsyłajcie mnie do googli bo oczekuje odpowiedzi krótkiej, najważniejszych rzeczy
2. Co to jest zapytanie GET?
P-11985
DejaVu
» 2009-12-07 19:12:43
Start/uruchom: telnet.exe

Nawiązując do zapytania GET i protokołu transmisji. Chodzi o sposób komunikacji klienta z serwerem. W przypadku Twojej aplikacji jest to klient. Zapytanie jest wysyłane do serwera w postaci tekstowej GET .... Komunikat ten jest zrozumiały przez serwer i serwer w zależności od zapytania wysyła odpowiedź również w jakimś formacie. O sposobie komunikacji trzeba sobie poczytać specyfikację protokołu telnet.
P-11988
markon
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-07 19:15:57
1. Czy np. zapytanie GET można wysłać w celu wysłania maila
2. Czy telnet to jest tylko klient?, poza tym udało mi się go podłączyć do mojego  serwera w winsocku
3. Przez telneta można wysyłać dane?
4. Mój serwer wykrywa połączenie, ale w telnecie pisze cały czas łączenie, natomiast
jak wyłączę serwer to pisze że utracono połączenie. pomocy
P-11989
DejaVu
» 2009-12-07 21:12:00
Wysyłanie maila ktoś pisał na forum i przedstawiał nawet kod. Odnośnie telnet'a itp. nie mam wiedzy takiej, która umożliwiłaby Ci przedstawienie odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadajesz. Niestety musisz poczytać trochę w googlach na czym polega telnet, jak działa itp. Odnośnie obsługi protokołu telneta z poziomu C++ możesz sprawdzić czy biblioteka CURL go wspiera (wydaje mi się, że tak).
P-11991
markon
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-08 08:51:42
Mówisz o curl'u ale przecież w winsocku też da radę obsłużyć protokół telnet.
problem tkwi w tym że nie mogę wysyłać wiadomości, bo w telnecie pisze cały czas łączenie, mimo, że mój serwer w winsocku wykrywa połączenie, natomiast jak zamknę serwer to telnet nagle wypisuje że połaczenie z hostem zostało utracone
P-11996
DejaVu
» 2009-12-08 14:22:28
Aplikacja TELNET będzie pisała 'trwa łączenie', jeśli Twój serwer nie będzie wysyłał prawidłowych odpowiedzi. Obsługę TELNET'a możesz również zrobić na winsock'u, ale musisz przeczytać specyfikację protokołu i ją zaimplementować.
P-11999
markon
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-12-11 12:27:45
Dzięki za pomoc, nareszcie działa.
P-12064
« 1 »
  Strona 1 z 1