Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Linux Codeblocks - samodzielna kompilacja Irrlicht jako shared library - linker jej nie "widzi"

Ostatnio zmodyfikowano 2014-10-13 22:50
Autor Wiadomość
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Linux Codeblocks - samodzielna kompilacja Irrlicht jako shared library - linker jej nie "widzi"
» 2014-10-13 22:50:56
Witam was serdecznie, postanowiłem pobawić się irrlichtem, więc pobrałem sobie źródła i skompilowałem go jako shared library. Umieściłem biblioteke(plik libIrrlicht.so.1.8.1) w odpowiednim katalogu, odpaliłem CodeBlocks, podałem odpowiednie ścieżki do pliku z tą biblioteką(w menu Project-Build options). W linker settings w sekcji Link libraries wpisuje tam Irrlicht. Niestety, przy próbie kompilacji linker pluje się, że nie może znaleźć -lIrrlicht. W czym jest problem? Tak samo mam zainstalowane i skonfigurowane SFML, które nie robi problemów. Podanie libIrrlicht zamiast Irrlicht też nie skutkuje(daje to ten sam skutek. Co może być nie tak? Wiem, że mogę zrobić bibliotekę statyczną bez problemu, ale pisząc pod Linuksem wole używać shared library.

Edit: Problem rozwiązany. Zainstalowałem irrlichta z repozytorium i sprawdziłem jak wyglądają biblioteki. Po sprawdzeniu okazało się, że brakuje dowiązań symbolicznych. Po skasowaniu Irrlichta z systemu i utworzeniu dwóch dowiązań symbolicznych dla skompilowanych ręcznie bibliotek problem znikł - program bez problemu się kompiluje i działa. Pewnie wystarczyło utworzyć tylko jedno dowiązanie, czyli z biblioteki libIrrlicht.so.1.8.1 do libIrrlicht.so, lub ewentualnie zmienić nazwę pliku, ale zrobiłem to identycznie, jak było w systemie dla pewności. Tak czy siak, problem rozwiązany i mogę spokojnie pobawić się Irrlichtem.
P-118447
« 1 »
  Strona 1 z 1