Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[OpenGL]-GLUT- Problem z antywirusem

Ostatnio zmodyfikowano 2014-11-28 15:45
Autor Wiadomość
kedarr41
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[OpenGL]-GLUT- Problem z antywirusem
» 2014-11-25 20:21:16
Witam mam problem związany a biblioteką glut w kompilatorze Code Block 13.12. Kilka dni temu chciałem rozpocząć naukę tej biblioteki. Wszystko szło po mojej myśli, wszystkie dodatkowe pliki wgrałem, skompilowałem kilka programów, wszystko działało i świetnie. Aż do pewnego momentu, gdy tak ni stąd ni zowąd katastrofa. Wykryto wirusa. Podczas kompilacji. Oczywiście z doświadczenia wiem, że czasem nieomylnie wpisana linijka kodu, może być podejrzana dla antywirusa. Cofam więc program do formy sprzed ostatniej kompilacji. I... znowu kiepsko. Wykryto wirusa. Nagle... zawsze... nawet kiedy wcześniej działało, wykrywa wirusa. Gdyby ten problem dotyczył tylko mojego komputera, wystarczyło by, że wyłączyłbym antywirus i problem z głowy. Problem w tym, że każdy posiadacz Avasta, któremu to wysyłam ma komunikat o wirusie. Oczywiście można powiedzieć, że to wina kodu. Niestety kod niejednokrotnie kopiowany był z strony kursu OpenGl. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma jakieś rozwiązania?

Oczywiście po wyłączeniu antywirusa kod się kompiluje i działa. Dodatkowo, pojawia się paradoks. 1, jedyny plik, który o dziwo skompilował się (dawniej, jeszcze przed problemami) działa, ale inne sprzed okresu błędu nie działają. Mało tego, gdy chce go skopiować dostaje komunikat o wirusie, ale gdy wyśle go na pulpit(utworze skrót), nie ma problemu, ten jeden jedyny plik się uruchamia. Reszta-wirus. Macie jakieś pomysły?
P-121399
Quirinnos
» 2014-11-25 20:44:34
Wywal Avasta, bo to przewrażliwione sitko ;)
P-121403
kedarr41
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-11-25 21:09:54
Też tak myślałem, tylko, że co mi to da, jak wszyscy, którym potencjalnie dałbym program mają avasta? Nawet znajomi niechętnie przyjmują taki plik, co jest przyczyną komunikatu o wirusie. Oznacza to tyle, że takie rozwiązanie jest mało przedsiębiorcze i zależy mi raczej na usunięciu problemu a niżeli avasta.
P-121408
Quirinnos
» 2014-11-25 21:14:59
To może pokaż kod, który to powodował.
P-121409
1aam2am1
» 2014-11-25 21:18:08
Avast już tak ma. Gdy podejrzewa jakiś plik bo np w iluś procentach jest podobny do wirusa to go blokuje. Wyślij jako fałszywy alarm do serwerów avasta (przez antywirus) to po aktualizacji powinno być już dobrze.
P-121410
kedarr41
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-11-25 21:32:43
Ale czy takie rozwiązanie nie będzie odpowiedzią dla tylko tego 1 pliku? W sensie, gdy stworze inny projekt czy problem nie będzie się pojawiał na nowo?
P-121411
1aam2am1
» 2014-11-26 07:25:12
Nie powinien, avast czasami tak ma, dopisz coś do kodu (dużo) to kod wynikowy będzie inny i avast nie uzna ci go jako jakiegoś wirusa
P-121426
bingo009
» 2014-11-26 22:12:26
Mi też się Avast się pluł, ale na cb_console_runner.exe(CodeBlocks uruchamia w nim procesy konsolowe). Po jakiejś aktualizacji zostało to naprawione, więc polecam zgłosić jak fałszywy alarm. Teraz i tak programuje na Linuksie, więc nie mam problemów z antywirusem. 
P-121501
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona