Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Co właściwie mam umieć na początek?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-11-27 17:12
Autor Wiadomość
saymyname
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Co właściwie mam umieć na początek?
» 2014-11-27 14:16:28
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie :)
Jako, że jest tu wiele doświadczonych użytkowników postanowiłam zapytać Was o radę. A więc studiuję inżynierski kierunek, niestety nie jest to informatyka, ale w programie zajęć mamy programowanie w C++. Bardzo mi się to spodobało i postanowiłam, że w miarę możliwości połączę studiowaną przeze mnie dziedzinę z umiejętnością C++, a że wszystko dąży teraz do komputeryzacji to na pewno jakoś mi się to uda ;)

I teraz pytanie główne (przepraszam, że dopiero teraz)
Jestem w połowie drugiego tomu symfonii C++.
Co jeszcze powinnam umieć, żeby starać się o praktyki/staż jako jakiś najbardziej podstawowy programista C++ ? Nie chodzi o $$, tylko o to żeby się uczyć czegoś co jest przydatne i potrzebne w życiu.

A pewnie nie ma nigdzie listy zagadnień : powinieneś umieć to, to i to.
A szkoda.
więc pomóżcie samoukowi :)
P-121539
michal11
» 2014-11-27 15:17:14
Ostatnio był podobny tematy tutaj poruszany.

http://cpp0x.pl/forum/temat/​?id=16932

nie chciało mi się więcej szukać.
P-121546
saymyname
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-11-27 15:58:11
-co powinien potrafić programista C++?
-programować obiektowo

;))
P-121549
NopeDotAvi
» 2014-11-27 17:12:34
Nie tylko czytać książkę, ale też pisać kod, jak skończysz symfonie to kup sobie Thinking in c++ tom 2 (jeżeli chcesz książkę).
Jak będziesz pisać kod, to w końcu zaczniesz trafiać na problemy, więc będziesz musiała je umieć rozwiązać, dzięki czemu będziesz się uczyć. Po jakimś czasie za pewne stwierdzisz, że coś może być zrobione lepiej.
Umieć korzystać z debuggera (to jest tak samo ważne jak umieć programować) i z google.
P-121554
« 1 »
  Strona 1 z 1